Tým studentů z UHK porazil hráče z Pardubic. Vítězný pohár zdobí novou e-sportovou učebnu na FIM.

Tým studentů z UHK porazil hráče z Pardubic. Vítězný pohár zdobí novou e-sportovou učebnu na FIM.

28 července, 2021 0 Od GAMERS GENERATION

Loňský pohár putoval na Univerzitu Pardubice. Ten letošní vybojoval pětičlenný tým složený ze čtyř studentů Fakulty informatiky a managementu a jednoho hráče z Pedagogické fakulty. V derby se soutěžilo ve třech různých videohrách.

Tým momentálně reprezentuje univerzitu pod jménem SGA UHK, tedy Student Gaming Academy UHK. Studenti Jan Ferkl, Petr Krtička a Choimaa Urjinkhand spolu hrají už dva roky a po odchodu dvou hráčů, kteří opustili studentskou půdu, k sobě na podzim přibrali posilu v podobě Dominika Toboly a Pavla Dvořáka. Za dva akademické roky se hráči účastnili 3E Akademické ligy a Akademického mistrovství. Za 4 semestry si třikrát odnesli druhé místo.

Kvůli epidemickým opatřením byli studenti nuceni trénovat každý sám individuálně nebo online. „Celkově se dá trénink rozdělit na tři části. Důležitý je individuální přístup, který nemáme nijak korigovaný. Každý se snaží pracovat sám na sobě, když zjistí, že mu něco nejde, tak danou aktivitu trénuje, aby neměl žádné mouchy. Poté společně vymýšlíme nějaké určitě taktiky, kdo co udělá a zkoušíme načasování, kdy to má konkrétní osoba provést. Dá se to považovat za takový trénink „na sucho“, kdy o nic nejde a můžeme v klidu vše rozebrat a následně pracovat na zlepšení. Samozřejmě nejlépe se člověk učí praxí. Takže hrajeme takové neoficiální zápasy, kde si taktiky zkoušíme naživo,“ popisuje způsob přípravy na zápasy Jan Ferkl.

Po delší době se členové týmu mohli sejít osobně při příležitosti vystavení poháru v nové e-sportové učebně na FIM UHK. „Pokud to opatření dovolí, tak bychom příští rok velmi rádi trénovali nejen na dálku. Nová e-sportová učebna vypadá opravdu nádherně. Těšíme se, až si v ní konečně zahrajeme,“ uzavírá člen vítězného týmu derby Jan Ferkl.

Zdroj: UHK