Kombinace Halo a Portalu? To je nová FPS Splitgate

Kombinace Halo a Portalu? To je nová FPS Splitgate

27 července, 2021 0 Od Martin Havel

Pokud jste někdy toužili po tom zahrát si kombinaci Portalu a akční střílečky, máme pro vás hodně zajímavou novinku.

Free to play střílečka Splitgate se těší z obrovského zájmu mezi hráči. Akční hratelnost kombinovaná s přesunováním se v prostoru pomocí portálů přilákala enormní množství hráčů, kteří toužili po originálním herním zážitku. Během crossplay bety hra doslova explodovala svými čísly a vyhoupla se na více než dva miliony stažení během dvou týdnů. Počet současně hrajících hráčů vyletěl raketově ze čtyř set až na pětasedmdesát tisíc během pár dní. Takový nárůst popularity samozřejmě vedl také k potížím s připojením a čekání hráčů ve frontách.

Problémy se servery by však neměly být dlouhodobou záležitostí, protože už nyní se hře podařilo zabezpečit si deset milionů dolarů od firmy Human Capital, díky čemuž by měli vývojáři být schopní bez problémů vyřešit škálování serverů. V Plné verzi se můžete těšit na více map či nové možnosti kosmetických doplňků.

Vydání finální verze hry se dočkáme ještě během srpna a zahrát si ji můžete na PC, Xboxu One, Xboxu Series X/S, PS4 i PS5 a nabídne i hraní mezi jednotlivými platformami. Vyzkoušíte tuto neotřelou novinku na poli akčních stříleček?

Martin Havel

Obrázek: pushsquare.com