Indie akční adventura Death’s Door je nečekaným hitem, nepřehlédněte ji

Indie akční adventura Death’s Door je nečekaným hitem, nepřehlédněte ji

27 července, 2021 0 Od Martin Havel

Indie adventura ve stylu Zeldy si vede skvěle mezi recenzenty i herními nadšenci. Za první týden ji vyzkoušelo přes sto tisíc hráčů.

Akční Adventura Death’s Door je nečekaným letním indie hitem. Hra za první týden přilákala více než sto tisíc hráčů a září i mezi recenzenty, kteří nešetří chválou. Na serveru metacritic nasbírala úctyhodných 86 % a mezi hodnoceními od světových médií nechybí ani devítky a desítky. Milníkem sta tisíc prodaných kopií se pochlubili vývojáři z Acid Nerve na Twitteru.

Hra na sebe poprvé výrazně upozornila během letošní E3 na konferenci Devolver Digital, kde uchvátila hráče především nádherným grafickým stylem. Bez povšimnutí nemůžeme ponechat také nádherné melodie, které hru doprovázejí. Těšit se můžete na nápadité puzzly, zajímavé boss fighty i svižné souboje s běžnými nepřáteli.

Například server purexbox.com se o Death’s Door rozpovídal se slovy chvály. „Death’s Door  si propůjčuje spoustu prvků z jiných her a spojuje je dohromady, čímž tvoří zcela novou záležitost. Ani jeden z těchto prvků nepůsobí nedodělaně a výsledkem je záhadný svět, do kterého se okamžitě ponořítě,“ píše server ve své recenzi.

Death’s Door vyšlo na PC, Xbox Seires X/S a Xbox One 20. července. Pokud jste tak o hře doposud nevěděli, rozhodně jí dejte šanci.

Martin Havel

Obrázek: pcgamer.com