Netflix se chystá nabízet i hry

Netflix se chystá nabízet i hry

28 července, 2021 0 Od Martin Havel

Nejpopulárnější streamovací platforma světa se chystá rozšířit své pole působnosti. Do její nabídky by měly nově přibýt také hry.

Netflix chystá první velký krok za hranice svojí komfortní zóny filmů a seriálů. Nově se chce populární streamovací platforma začít věnovat také hernímu průmyslu. Základním cílem je přinášet videohry už během příští rok. Hry se v Netflixu objeví po boku současné nabídky jako nový žánr obsahu a služba zatím nemá v plánu si za ně účtovat žádné peníze navíc.

Netflix je momentálně nejúspěšnější streamovací platformou a svoji vedoucí pozici na trhu se snaží udržet neustálým vylepšováním svého obsahu. V minulosti rozšiřoval například o dětské pořady či dokumenty, sáhnul po filmech Stevena Spielberga a také spustil online obchod se svým merchandisem. Přidání her do služby jako první streamovací služba je odvážným krokem, který může Netflixu opět zvednout popularitu a nalákat nové zákazníky, které samotná nabídka filmů a seriálů nepřesvědčila. V první fázi by mělo jít především o mobilní hry, ale v budoucnu není vyloučeno, že Netflix rozšíří své působení i na další tituly.

Tuto myšlenku podporují i spekulace o tom, že si Netflix již plácnul s Playstationem a chystají spolupráci. Zprávy o této spolupráci stojí na dataminingu Steva Mosera, který v aplikaci pro iOS odhalil několik náznaků, proč by k podobnému kroku mělo dojít. Nalezl logo Netflix Game, obrázky ovladačů Dualsense i Ghost of Tsushima. Spolupráce Sony a Neftlixu by navíc dávala smysl, protože už v dubnu si společnosti podaly ruce ohledně práv na filmovou tvorbu japonské společnosti.

Martin Havel

Obrázek: geekycraze.com