Search
Close this search box.

Nově odhalený patent podněcuje spekulace o novém PlayStation handheldu

playstation

Japonský gigant Sony před nedávnem zaregistroval patent, který naznačuje práce na novém kapesním herním zařízení.

Patent Sony

Nový patent naznačuje zlepšení přechodu mezi hraním na přenosném zařízení a domácí konzoli, kde klíčovou roli hraje cloudové hraní. To je významný posun od předchozích zařízení jako PSP, která se zaměřovala na tradiční herní zážitek. Nový systém by tak mohl nabídnout větší grafickou kvalitu a lepší ovládání díky využití cloudových technologií.

Podle patentu by nový handheld měl být optimalizován pro cloudové hraní, což by umožnilo plynulé přepínání mezi hraním na kapesním zařízení a domácí konzolí. Na rozdíl od PlayStation Portal a Remote Play by nové zařízení využívalo cloudový server pro zlepšení herního výkonu, vstupů a odezvy. Patent také popisuje schopnost zařízení provádět dynamické korekce v reálném čase během hraní a streamování obsahu.

I když podrobnosti o podpoře pro PS4 a PS5 hry nejsou v patentu specifikovány, zdá se, že cloudové hraní umožní na novém zařízení bohatší a reaktivnější herní zážitky. Navíc se šíří zvěsti o možném vydání PS5 Pro ke konci roku 2024.

Obrázek: playstation.com

Příspěvek z superparmeni.eu

Planet Coaster 2 oficiálně představen

V roce 2016 přinesla hra Planet Coaster svěží vítr do žánru simulátorů výstavby a správy zábavních parků. Nyní se vývojáři pochlubili s trailerem lákající na druhý díl. Stavění zábavních parků

Číst dále »