Search
Close this search box.

Na PlayStation dorazila důležitá aktualizace

playstation ps plus

Na základě testování a zpětné vazby od beta testerů vydala společnost Sony před dvěma dny novou aktualizaci. Aktualizace byla poměrně rozsáhlá a přinesla několik nových funkcí pro herní konzoli PlayStation.

PlayStation update

Na základě žádostí fanoušků konzole se společnost Sony rozhodla přinést hned několik nových funkcí. Jedná se například o video výstup HDMI 1440p, seznamy her a také možnost sdílení obrazovky mezi členy party PS, tj. místní hlasový chat. Další funkcí je vyhledávání videí na YouTube pomocí hlasu.

Při hraní hry můžete hlasem říct: „Hej, Playstation, najdi (něco, co chceš najít) na YouTube. „Funkce je zatím dostupná pouze v Anglii a USA, pravděpodobně kvůli jazykovým mutacím. Předpokládám, že tato funkce bude v budoucnu rozšířena na další jazyky.

Společnost Sony samozřejmě nezapomíná ani na svou aplikaci PS. Uživatelé aplikace PS App budou moci spustit funkci PS Remote Play přímo z aplikace PS App na zařízeních se systémy iOS a Android. Chcete-li začít, ujistěte se, že je aplikace PS App připojena ke konzoli PS5 a že je konzole v režimu spánku. Poté v aplikaci PS Game Center vyber ikonu „Play Using PS Remote Play“ a aplikace PS Remote Play automaticky spustí hru.

Druhou funkcí je vyžádání sdílení obrazovky prostřednictvím aplikace. Díky tomu můžete sledovat hraní svých přátel přes mobil a být s nimi v kontaktu, i když s nimi zrovna nemůžete hrát.

Obrázek: unsplash.com