Search
Close this search box.

Xbox 360 Store ukončuje svou činnost

xbox 360

Po téměř osmnácti letech provozu Microsoft oznámil, že uzavře obchod Xbox 360. Ale co to znamená pro stávající uživatele a jejich obsah?

Obchod 360 ukončuje provoz

Xbox 360, který se blíží k osmnáctému výročí svého vzniku, se brzy dočká ukončení podpory od své mateřské společnosti, Microsoftu. Oznámení na Xbox Wire uvádí, že obchod Xbox 360 ukončí svou činnost 29. července 2024. To znamená, že uživatelé již nebudou moci na konzoli nakupovat hry nebo DLC a aplikace Microsoft Movies & TV přestane fungovat.

Nicméně zpráva zdůrazňuje, že obsah zakoupený před tímto datem zůstane i nadále přístupný. Digitální hry na 360 budou stále fungovat a uživatelé je budou moci znovu stáhnout. Hry s funkcemi online multiplayeru také zůstanou funkční, i když to závisí na konkrétní hře. Například servery mnoha her z řady Halo již ukončily svou činnost. Ačkoli aplikace Microsoft Movies & TV na 360 již nebude fungovat, váš obsah se přenese na jiná zařízení s touto aplikací.

Dále bude možné zakoupit a hrát zpětně kompatibilní hry pro 360 na konzolích Xbox One a Series X/S. Ačkoli to nezahrnuje všechny hry z obchodu 360, zahrnuje většinu nejpopulárnějších titulů platformy.

Obrázek: unsplash.com