Search
Close this search box.

Tvůrce české střílečky HROT hlásí dokončeno

HROT

Hrot je česká boomer střílečka, která pochází z našich luhů a hájů. Po více než dvou letech předběžného přístupu bude vydána ve verzi 1.0.

Česká hra HROT je dokončena

Ne každý herní vývojář má dostatek finančních prostředků na to, aby si mohl založit vlastní herní studio a najmout si zaměstnance, kteří by mu pomáhali s vývojem. Proto se mnoho herních vývojářů rozhoduje, že budou řešit veškerou práci spojenou s vývojem sami, i za cenu toho, že bude vývoj hry trvat déle. Tuto situaci zažívá i česká střílečka HROT, kterou vyvíjí pouze jeden vývojář s přezdívkou Spytihněv. Ten před pár dny oznámil na svém Twitteru, že jeho hra konečně dokončená a bude vydána ve verzi 1.0 dne 16. května.

Příběh a zasazení hry

HROT se odehrává v alternativním Československu roku 1986, kde se odehrála záhadná katastrofa. Hráč se ujímá role brance, který se ukrývá v úkrytu civilní ochrany pod stanicí metra Kosmonautů. Když se situace zhorší a nepřátelé se blíží, vezme brance svou nefunkční plynovou masku a pistoli vzor 52 a vydá se bránit mír a svou socialistickou vlast před těmi, kdo chtějí jeho milovaný domov zničit. To však nebude lehký úkol, protože nepřátelé jsou mnohem silnější a mají k dispozici větší zbraňový arzenál.

Zajímavosti o hře HROT

Tento titul není zajímavý pouze svým příběhovým zasazením. Spytihněv při vytváření úrovní používal reálná místa a lokace, která upravil tak, aby odpovídala socialistické éře, která v bývalém Československu v této době panovala. Navíc hra běží na vlastním herním enginu, který si Spytihněv sám napsal v starém programovacím jazyce Pascal, aby věrně napodobil hry z 90. let 20. století. To si zaslouží obrovskou pochvalu, protože ukazuje, že do titulu Spytihněv vložil své srdce a duši, což se projevuje v jeho úžasné vizuální stránce a hratelnosti.

Hrot je k dispozici pro PC na platformě Steam a stojí pouhých 16,79 eur, tedy necelých 392 Kč. Navíc hra nezabere na disku mnoho místa, takže si ji můžete zahrát na starší sestavě.

Obrázek: store.steampowered.com

Příspěvek z superparmeni.eu