Search
Close this search box.

AMD připravuje novou vlnu konkurentů Steam Decku

Technologická společnost AMD se rozhodla nezůstat pozadu v oblasti přenosných počítačů a připravuje nový čip s názvem Ryzen Z1, který bude sloužit jako zbraň v souboji konkurentů s handheldem Steam Deck od Valve.

AMD s novým čipem vyzbrojuje konkurenci Steam Decku

Jistě jste si všimli nedávného představení nového přenosného zařízení Steam Deck od společnosti Valve a pravděpodobně vás také zaujal nadcházející produkt ROG Ally od firmy Asus, kterou prezentovali originálním vtipem. Nicméně to, co jsme zatím viděli od firmy Asus a  Steam Decku, je jen malá část toho, co nás čeká v oblasti přenosných herních zařízení. Firma AMD totiž připravuje minimálně čtyři nové handheldy založené na čipech, o kterých zatím nebylo nic odhaleno.

Jedním z důvodů, proč jsme byli tak nadšení z Asus ROG Ally, je skutečnost, že Asus naznačil, že by to mohl být první handheld na trhu, který nabízí vlastní čip speciálně vyladěný pro přenosné počítače. Stále se objevují informace naznačující spolupráci s AMD, která by mohla vést k čipu s názvem Ryzen Z1.

Asus pravděpodobně nabídne dva typy těchto čipů: šestijádrový, 12-vláknový Ryzen Z1 s dvěma grafickými výpočetními jednotkami RDNA 3 a osmi-jádrový, 16-vláknový Ryzen Z1 Extreme se šesti jednotkami RDNA 3. Ten by mohl nabízet větší výkon, ale také by měl vyšší spotřebu energie.

 

Planet Coaster 2 oficiálně představen

V roce 2016 přinesla hra Planet Coaster svěží vítr do žánru simulátorů výstavby a správy zábavních parků. Nyní se vývojáři pochlubili s trailerem lákající na druhý díl. Stavění zábavních parků

Číst dále »