Supermassive Games čelí výzvám v podobě propouštění zaměstnanců

Supermassive Games čelí výzvám v podobě propouštění zaměstnanců

2 března, 2024 0 Od Michal Fortyn

Supermassive Games, známé svými tituly jako Until Dawn, plánuje propustit přibližně 90 zaměstnanců kvůli reorganizaci firmy.

Supermassive Games čelí propouštění

Ve světle aktuálních výzev na poli herního a technologického průmyslu, britské studio Supermassive Games, stojící za hrami jako Until Dawn a The Quarry, oznámilo plánované propouštění asi 90 zaměstnanců. Rozhodnutí herní společnosti přichází v reakci na složitou situaci v oblasti, kde studio musí provést zásadní reorganizaci ke zvýšení své udržitelnosti. Zpravodajský portál Bloomberg informoval, že propouštění se týká třiceti procent celkového počtu zaměstnanců, jelikož studio má celkem 300 lidí.

Studio ve svém prohlášení zdůraznilo, že proces nebyl zahájen lehkovážně a byla vynaložena veškerá snaha vyhnout se takto drastickým opatřením. Supermassive Games uvedlo, že bude úzce spolupracovat se všemi dotčenými zaměstnanci, aby proces probíhal důsledně a s ohledem na všechny zúčastněné.

V kontextu celého odvětví, propouštění v Supermassive Games není ojedinělým případem. Od začátku roku 2024 došlo k více než 5 500 propuštěním v různých herních a souvisejících studiích, včetně Embracer Group, Microsoftu a Riot Games.

Obrázek: playstation.com