Search
Close this search box.

Stray se dočká animovaného filmu

stray

Po úspěšném vydání hry Stray v červenci se malá kočička a její robotičtí kamarádi chystají na velké plátno. Vydavatel Annapurna oznámil plány na vývoj animovaného filmu na základě této oblíbené nezávislé hry.

Stray a animovaný film

Stray se stala nečekaným fenoménem krátce po svém vydání. Nyní vydavatelství Annapurna, ve spolupráci s novým animačním oddělením Annapurna Animation, plánuje převést tuto hru na filmové plátno. Podle informací z Entertainment Weekly bude filmová adaptace hry z roku 2022 prvním titulem z portfolia Annapurna Interactive, který získá filmovou podobu. Ačkoliv Annapurna zatím neodhalila režiséra, obsazení ani datum vydání filmu Stray, je známo, že animační tým vede bývalý výkonný tým Disney Animation, Robert Baird a Andrew Millstein.

Robert Baird komentoval: ,,Tato hra se věnuje tomu, co nás dělá lidmi, a přitom v ní nejsou žádní lidé. Je to komedie o kočce a robotovi s vtipnou dynamikou. Je v ní komedie, ale žádný člověk. Myslím, že to je jeden z důvodů, proč byla hra tak populární – vidíte svět očima roztomilé kočky.

Hra Stray byla vyvinuta francouzským studiem BlueTwelve. Děj se odehrává v postapokalyptické Zemi bez lidí, kde hráči ovládají kočku, která se snaží najít své přátele.

Obrázek: playstation.com