Search
Close this search box.

Square Enix rostl prodej o 14 %

Square Enix, legendární tvůrce série Final Fantasy, právě odhalil své finanční výsledky za čtvrtletí a čísla ukazují slibný růst.

Růst Square Enix

Square Enix zaznamenal v prvním čtvrtletí nárůst čistých prodejů o 14 % na 602 milionů dolarů ve srovnání s předchozím rokem. Přestože toto číslo je samo o sobě působivé, zisk společnosti klesl o 66 % 44,3 milionů dolarů. Tento pokles zisku může vyvolávat otázky o nákladové efektivitě nebo investičních rozhodnutích společnosti.

Segment her Square Enix zaznamenal významný růst prodeje o 142 %, což je částečně díky novým přírůstkům do série Final Fantasy. Jedním z nich byl Final Fantasy Pixel Master. Avšak skutečným tahounem byla hra Final Fantasy 16, která byla uvedena 22. června a během týdne prodala tři miliony kopií. Přesto prezident společnosti, Takashi Kiryu, prohlásil, že prodeje hry Final Fantasy 16 nesplnily očekávání.

Vzhledem k budoucnosti společnost očekává čistý prodej ve výši 2,5 miliardy amerických dolarů pro fiskální rok končící v březnu 2024. To by znamenalo nárůst o 4,9 % oproti předchozímu roku.

Obrázek: playstation.com