Search
Close this search box.

Nový Doom: The Dark Ages se představuje

Nejnovější přírůstek do série Doom, Doom: The Dark Ages, byl odhalen během Xbox Games Showcase a přenese hráče do prostředí plného démonů a akce.

Doom: The Dark Ages odhalen

Xbox společně s vývojářským studiem id Software oznámili Doom: The Dark Ages, třetí díl moderního rebootu série Doom. Jak již název napovídá, nový díl přenáší ikonického hrdinu Doomguy do „středověkého“ prostředí. Toto odhalení proběhlo během dnešního Xbox Games Showcase a představilo Doomguy, jak bojuje a ničí démony ve světě, jenž je zřejmě inspirován středověkými sceneriemi.

Hra si zachovává všechny charakteristické rysy série Doom: široký arzenál zbraní, démony z pekel, metalovou hudbu a spoustu krvavé akce z pohledu první osoby. Z traileru je zřejmé, že Doom: The Dark Ages přináší vizuální odchylku od předchozích dílů série. Scenerie, zbraně a dokonce i nepřátelé mají výrazně středověký nádech, což je pro sérii Doom novinkou. V traileru bylo také možné zahlédnout jezditelného draka.

Doom: The Dark Ages má být dostupný na PlayStation 5, Xbox Series X/S a PC (včetně Xbox a PC Game Pass) někdy v příštím roce.

Obrázek: bethesda.net