Search
Close this search box.

Nintendo se chystá odhalit nástupce Switch do konce fiskálního roku 2025

Nintendo Switch

Nintendo plánuje odhalit nástupce své populární konzole Switch do března 2025, ale potvrdilo, že o této nové konzoli nebude řeč během nadcházejícího Nintendo Direct v červnu, který se zaměří na hry pro Switch pro druhou polovinu roku 2024.

Nový nástupce Nintendo Switch

Nintendo oznámilo, že v průběhu aktuálního fiskálního roku, končícího 31. března 2025, představí dlouho očekávaného nástupce své úspěšné konzole Switch. Prohlášení přichází v kontextu nedávných finančních výsledků, které ukazují, že prodeje Switch stouply o další 1,96 milionu jednotek, čímž celkový prodej dosáhl 141 milionů kusů. Prodej softwaru pro tuto platformu dosáhl 1,235 miliardy jednotek.

Prezident Nintendo, Furukawa, sdílel na sociální síti X (dříve Twitter): „Oznámíme nástupce Nintendo Switch v tomto fiskálním roce. Od našeho oznámení o existenci Nintendo Switch v březnu 2015 uplyne více než devět let. V červnu uspořádáme Nintendo Direct, který se zaměří na lineup softwaru pro Nintendo Switch pro druhou polovinu roku 2024, ale upozorňujeme, že o nástupci Switch během této prezentace mluvit nebudeme.“

Přestože spekulace o nástupci Switch se objevily již dříve, tentokrát Nintendo poskytlo konkrétnější informace. Dřívější zprávy z průmyslu naznačovaly, že nová konzole by mohla být uvedena na trh v březnu 2025. Nynější časová osa naznačuje, že oznámení by mohlo proběhnout v tom samém měsíci, což by znamenalo, že konzole by se do rukou zákazníků dostala až později v průběhu roku.

Obrázek: nintendo.com