Search
Close this search box.

Nintendo plánuje novou konzoli, bude podobná Switchu a cílí na druhou polovinu roku 2024

Nintendo Switch

Podle nejnovějších zpráv bude následující konzole od Nintendo pravděpodobně přenosná, podobně jako Switch, a cílí na uvedení na trh ve druhé polovině roku 2024.

Co očekávat od nové konzole Nintendo?

Nintendo se zdá být připraveno na další velký krok ve svém sortimentu herních konzolí. Podle nedávných zpráv má společnost v plánu uvedení nové přenosné konzole, která by měla následovat po úspěšném modelu Switch. Oznámení přichází v době, kdy trh s herními konzolemi prochází významnými změnami a konkurence je silnější než kdy dříve.

Jedním z hlavních cílů Nintenda je zřejmě zabránit nedostatkům zásob, které postihly konkurenční konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S při jejich uvedení na trh. Toto je chytrý tah, protože nedostatek zásob může vést k frustraci zákazníků a ztrátě tržního podílu.

Pokud jde o design a funkce, zdá se, že Nintendo chce zachovat některé z oblíbených aspektů Switchu, včetně používání fyzických kazet. Toto rozhodnutí může být motivováno touhou udržet si stávající zákazníky a nabídnout jim něco, co je jim již známé.

Obrázek: nintendo.com