Search
Close this search box.

Neúspěch Skull and Bones zvýšil zájem o Assassin’s Creed IV: Black Flag

assassin

Skull and Bones od Ubisoftu se ukázalo jako propadák, co paradoxně zvýšilo zájem o starší hru Assassin’s Creed IV: Black Flag.

Neúspěch Skull and Bones zvýšil zájem o Assassin’s Creed IV: Black Flag

Pro Ubisoft, hra Skull and Bones představovala obří problém. Přestože do projektu byly vloženy značné finanční prostředky, zejména do marketingové kampaně, výsledný produkt zjevně nenaplnil očekávání hráčů i kritiků, což se odráží ve velmi nízkých hodnoceních. Tato situace však paradoxně prospěla jinému titulu z portfolia Ubisoftu – Assassin’s Creed IV: Black Flag, který se díky tomu dostal znovu do středu pozornosti.

Prudký nárůst hráčů

Po vydání Skull and Bones došlo k prudkému nárůstu počtu hráčů Black Flag. Ačkoli přesné údaje z různých platforem nejsou veřejně dostupné, statistiky ze SteamDB ukazují, že zájem o hru se výrazně zvýšil. Dříve hru hrálo denně okolo 800-1000 lidí, což je na starší titul slušné číslo. Po debaklu se Skull and Bones se však denní počet hráčů Black Flag ztrojnásobil, s rekordním počtem aktivních hráčů přesahujícím 3 500.

Nárůst lze částečně připsat také velké slevě na Steamu, kde byla zlatá edice Black Flag nabízena se 70% slevou, což snížilo její cenu na pouhých 12 EUR. Nabídka pravděpodobně přilákala nové hráče a zároveň podnítila zájem stávajících fanoušků. I přes neúspěch Skull and Bones tak Ubisoft neúmyslně oživil zájem o jeden ze svých starších, ale oblíbených titulů.

Obrázek: ubisoft.com

Příspěvek z superparmeni.eu