Našlapaný rok 2022 slibuje herní žně

Našlapaný rok 2022 slibuje herní žně

2 ledna, 2022 0 Od Martin Havel

Už dlouho to nevypadalo na tak nabušený herní rok, jako ten nadcházející. V roce 2021 se musela spousta her vypořádat s odkladem, což ve finále způsobilo, že na ten další nyní připadá obrovská koncentrace velkých titulů. Jenom doufat, aby se neposunuly zase o něco dále. Pojďme mrknout na ty největší pecky.

Elden Ring

Dle hlasujících v The Game Awards jde o nejočekávanější hru roku a není se čemu divit. Mistři svého řemesla z From Software, kteří rádi mučí hráče velmi náročnými tituly v čele s Dark Souls, se tentokrát rozhodli spojit síly s populárním autorem fantasy Georgem R.R. Martinem a slibují nám naprosto unikátní podívanou v propracovaném světě, který bude naprosto neúprosný a přitom nádherný. Neexistuje snad jediný milovník souls žánru, který by se na tuto hru netěšil. Jednoznačně jde o jeden z nejzajímavějších herních kousků roku a žhavého adepta na cenu pro hru roku.

God of War: Ragnarok

Hned v závěsu, co se týče očekávání, je také řecký válečník a bůh Kratos se svým synem Atreem. Ti se přiřítí v lednu na PC v prvním dílu svých severských dobrodružství, ale jejich největší moment by měl nastat v zatím neznámém termínu roku 2022. Ragnarok slibuje epické uzavření celého severského příběhu a dojde i na božské bitky s těmi nejvyššími bytostmi samotného Asgardu. Vrátí se oblíbené postavy jako například Mimir či trpaslíci Brok a Sindri a chybět nebude ani Freya či Thor, kteří se ovšem postaví do role záporáků. Jak celé toto dobrodružství skončí a kdo ragnarok přežije? To můžeme jenom hádat, ale už teď víme, že to bude sakra epická jízda.

Dying Light 2: Stay Human

Dying Light 2 je pokračováním úspěšné parkurové akce z roku 2015, ve které panuje poměrně tradiční scénář postapokalyptické společnosti se zombíky v zádech. Ve hře musíte plnit různé úkoly, překonávat překážky a bojovat za přežití z pohledu první osoby a to často za využití zbrání, které jsou funkční na krátkou vzdálenost. Zapomeňte na to, že byste si neustále drželi bezpečný odstup, tady to bude vyžadovat i poctivou ruční práci. Co je ovšem důležité je, že ve dvojce hra slibuje ještě propracovanější společnost, která bude reagovat na vaše činy. Každé rozhodnutí, které uděláte může ovlivnit dění ve hře i o několik hodin později. Ve hře navíc zřejmě bude možné projít také proměnou na krvelačnou bestii, která by nemusela nutně znamenat konec vaší cesty. Napovídá to ostatně i podtitul Stay Human. Dying Light 2 je rozhodně pod naším drobnohledem mimo jiné i kvůli tomu, jak problematický celý vývoj byl.

Sifu

Akční kung-fu pecka Sifu slibuje příchod unikátního herního systému, ve kterém budete muset dosáhnout absolutní kontroly nad bojem. A čím dříve se vám to podaří, tím lépe. Hra si totiž zakládá na tom, že každá vaše smrt bude znamenat zestárnutí hlavního hrdiny, který tak získá důležité zkušenosti, aby se dokázal ještě lépe porvat s nepřáteli. Hru je ovšem možné projít celou i bez toho, abyste byť jen jednou zestárli. První ohlasy na testovací verze hry od novinářů jsou pozitivní a i krátká ukázka je svým bojovým systémem prý dokázala pohltit na hodiny. Rozhodně jeden z titulů, na který se jako fanoušek akčních her hodně těším.

Horizon Forbidden West

Vynikající akční RPG Horizon se konečně dočká svého pokračování Forbidden West, které naváže na příběh Aloy a zavede nás do dalších soubojů s rozmanitou robotickou faunou, která dokáže být řádně nebezpečná. Dle všech dostupných ukázek se můžeme těšit na zcela odpovídající pokračování jedné z nejlepších her roku 2017 a grafické orgie jako malý bonus ke skvěle vypadajícím soubojům.

Gran Turismo 7

Xbox má Forzu, Playstation zase Gran Turismo. Tato série se s konzolemi od Sony táhne od samého počátku a není tomu divu. Od svého počátku šlo totiž o revoluční závodní titul s jedním z nepropracovanějších herních systémů v tomto žánru. I Gran Turismo 7 slibuje, že bude nabízet extrémně detailní herní prvky, bohatou nabídku automobilových značek a také propracované úpravy vozů, které dokáží dělat rozdíly i na těch nejmenších prkotinách. Pro fanoušky závodění a Playstationu jde rozhodně takřka o povinnost.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl

Legendární střílečka z prostředí Černobylu S.T.A.L.K.E.R. se po patnácti letech vrátí na naše obrazovky s druhým dílem a očekávají se od ní velké věci. První záběry vypadají hodně slibně, ale ještě toho neprozrazují tolik. Půjde o klasickou střílečku z první osoby, která sází především na temnou a tajemnou atmosféru naplněnou mutantními tvory. Bezesporu jde o jeden z nejzajímavější FPS titulů nadcházejícího roku, který by podle očekávání mohl aspirovat i na některé kategorie hry roku.

Saints Row

Jedna z kontroverznějších her našeho seznamu je Saints Row. Reboot slavné série takzvaného GTA z LIDLu, která vždy sázela především na originální humor a zároveň volnost ve hře. Fanoušci to, že se série bude rebootovat nepřistoupili úplně nadšeně, ale vývojáři začali odhalovat více a více ze hry a rozhodně to nevypadá špatně. Jenom je otázkou, zda si titul udrží svého ducha, kterého na něm hráči mají tak rádi. I to je ovšem důvod, proč tuto městskou akci zařadit do seznamu nejočekávanějších her. I kdybychom ji nehráli, budeme stále zvědaví, jak se nakonec reboot podaří.

Starfield

Jako další na našem seznamu je Starfield. Titul, který by naopak měl být „tutovkou“ co se týče úspěšnosti. Při nejmenším o prodeje by se rozhodně tvůrci bát neměli. Hra je předurčena ke komerčnímu úspěchu především kvůli tomu, že má jít o velmi zajímavé sci-fi RPG, které je přirovnáváno k něčemu jako „sci-fi Elder Scrolls“. To jsou ovšem zatraceně velké boty k naplnění a autoři mají před sebou velmi nelehký úkol. Prodeje mohou být dobré, ale naplnit očekávání bude velmi náročné. Kvůli tomu jsme přece jenom trošku nervózní, ze hry se totiž zatím ukázalo méně, než bychom si přáli.

A Plague Tale: Requiem

Jako u velké části her z našeho seznamu, i tady se bavíme o pokračování již zavedeného titulu. A v tomto případě poměrně mladého. A Plague Tale: Innocence potěšilo všechny milovníky výpravných adventur, které sázejí především na vydařenou dějovou linku. Zasazení do středověku zamořeného krysami a morem přidalo třešničku na dortu a druhý díl by měl sázet na velmi podobné trumfy. Hra nás posune o pár let dopředu a i tentokrát budeme sledovat osudy stejných postav. Nezbývá než doufat, že hra dopadne podobně vydařeně, jako její první díl.

Obrázek: wccftech.com