Search
Close this search box.

Linux překonává Mac jako druhý nejpoužívanější OS na Steamu

Linux nyní předčil macOS a stal se druhým nejpoužívanějším operačním systémem na platformě Steam. Tento růst je téměř výhradně díky zařízení Steam Deck, které je založeno na Linuxu.

Linux předbíhá Mac

Podle posledních dat z průzkumu Steam Hardware & Software se Linux vyšplhal na pozici druhého nejpoužívanějšího operačního systému, přičemž se mu podařilo předstihnout macOS. I když Windows si stále udržuje svou dominantní pozici s podílem 96,21% uživatelů, Linux si během krátké doby vybudoval podíl 1,96%, zatímco macOS nyní drží 1,84%.

Díky verzi SteamOS, která je základem pro zařízení Steam Deck, se Linux může pochlubit tím, že tvoří úctyhodných 42% všech uživatelů Linuxu na platformě Steam. Steam Deck si navíc vysloužil pozornost jako jeden z top produktů na Steamu, kde momentálně zaujímá šestou příčku dle statistik SteamDB.

S rostoucím úspěchem Steam Decku se očekává, že zájem o Linux v herním průmyslu ještě vzroste. Valve představil Proton, inovativní kompatibilní vrstvu pro Steam Deck, což může znamenat průlom pro komunitu, která preferuje hraní na Linuxu. Přestože mnozí hráči mají své oblíbené platformy, Steam Deck otevírá dveře novým možnostem pro všechny nadšence Linuxu, rozšiřuje tak horizonty hraní na tomto OS.

Obrázek: unsplash.com