Horizon Forbidden West se pravděpodobně podívá na PC, plánuje se remaster New Dawn

Horizon Forbidden West se pravděpodobně podívá na PC, plánuje se remaster New Dawn

6 října, 2022 1 Od Michal Fortyn

Sony pravděpodobně pokračuje ve vydělávání peněz tím, že vytváří remaky a remastery her, které to vůbec nepotřebují. Navíc jejich hry ztrácejí na exkluzivitě, což je hlavní argument mnoha lidí, kteří hrají na PlayStation.

Dorazí Horizon Forbidden West na PC?

Začneme novým dílem Horizon Forbidden West, který by měl podle úniku informací vyjít na PC. Nejsem proti. Sony potřebuje peníze a vydělává je hlavně prodejem her, nikoli konzolí, jak si někteří myslí. Přijde mi ale trochu předčasné, že Sony uvažuje o portu nového Horizonu na PC, protože PC hráči ještě nedostali například Uncharted Legacy of Thieves.

Navíc se síla exkluzivit Sony rychle vytrácí. Exkluzivita byla pro fanoušky Sony vždy hlavním argumentem. Nyní to vypadá, že exkluzivní zůstanou pouze starší značky jako Killzone. PC verze by mohla být oznámena ještě letos a mluví se i o online verzi Horizonu pro PS5 a PC. Takže nakonec budeme hrát Battleroyale ve stylu Horizon, ale proč ne.

Co mě osobně velmi rozčílilo, především jako fanouška Bloodborne, je zatím nepotvrzená informace o remasterované verzi Horizon Zero Dawn. Asi bych měl připomenout, že hra již obdržela patch pro PS5 s 60 fps. Takže remaster by byl jen zbytečnou estetickou úpravou, za kterou si Sony jistě řekne plnou částku, tj. 70 eur za krabicovou verzi a 80 eur za digitální. Proč jsem zmínil Bloodborne?

Na základě těchto informací byli fanoušci této hry velmi rozzlobeni. Důvodem je dlouholeté žadonění o verzi Bloodborne pro PS5, protože FPS ve verzi 4K jsou více než špatné. Navíc chceme, aby si tento skvost mohli zahrát například i hráči na PC. Sony to samozřejmě ignoruje a raději udělá remaster hry, která ho ani nepotřebuje, jen aby vydělala na dalším prodeji pět let staré hry.

Jsme svědky éry remasterů a remaků her a hráči, kteří si koupili PS5, si vlastně koupili PlayStation 4 Remastered, protože v podstatě hrajeme stejné hry s lepší grafikou. Je to bohužel smutný fakt a já už čekám, kdy Sony oznámí remaster PS5 verze God of War 2018, zatímco remaster starších dílů, o které už Sony pravděpodobně nemá zájem, jako je Bloodborne nebo Days Gone, by potěšil více.

Obrázek: playstation.com

Příspěvek z superparmeni.eu