Search
Close this search box.

Hasbro apeluje na návrat her Transformers od Activision na Xbox Game Pass

Hasbro, významný výrobce hraček, vyjádřil přání, aby videohry Transformers od společnosti Activision Blizzard byly znovu dostupné na platformě Xbox Game Pass.

Transformers hry

V pozdních letech prvního desetiletí 21. století a během následující dekády spatřilo světlo světa několik videoher nesoucích značku Transformers. Některé z nich, jako například Transformers: War for Cybertron od studia High Moon a jeho následovník Transformers: Fall of Cybertron, jsou v současnosti dostupné pouze na původních platformách (a na platformě Steam) a nikdy nebyly převedeny na novější systémy ani nejsou zpětně kompatibilní.

Zástupce Hasbro prozradil, že Activision Blizzard pravděpodobně ztratil stopy po těchto hrách již před několika lety, když uvedl, že vývojáři „nejsou si jisti, na jakých pevných discích se hry nacházejí“. Přestože vyjádřil frustraci z toho, že tyto hry byly ztraceny, vyjádřil naději, že potenciální akvizice Activision Blizzard společností Microsoft by mohla vést k opětovnému nalezení těchto titulů.

Poslední hrou Transformers, kterou vydal Activision Blizzard, byla Transformers: Devastation od PlatinumGames z roku 2015, a byla jedním z posledních hlavních vydání celé franšízy. Po ztrátě licence Activision Blizzard v roce 2017 byla tato hra a mnoho dalších odstraněno z nabídky.

Obrázek: screenrant.com