Search
Close this search box.

Batman: Arkham Trilogy má na Nintendo Switch technické problémy

Snímky za sekundu pravděpodobně nejsou nejlepším přítelem platformy Nintendo. Náročnější hry mají na této platformě problémy se stabilitou.

Problémový Batman na Nintendo Switch

Počet snímků za sekundu, známý jako FPS (frames per second), byl v herním průmyslu vždy problémem, zejména na herních konzolích. U konzolí, jako je ta od společnosti Nintendo, je tento problém obzvláště náročný. Ačkoli je Nintendo z finančního hlediska nejdostupnější variantou, často se potýká s nároky moderních, technologicky vyspělých her.

Ukázkovým příkladem je trilogie o Batmanovi, kde FPS na Nintendu Switch klesá až na 20 a v některých momentech může hra dokonce zcela spadnout. Tato situace může být způsobena buď nedostatečnou optimalizací hry pro platformu Nintendo, nebo samotná konzole nemusí být schopna zvládnout technické nároky hry.

V souvislosti s tímto problémem je důležité poznamenat, že vývojáři her se snaží přizpůsobovat hry různým platformám, aby hráčům poskytli co nejlepší zážitek. Níže uvedené video ilustruje, jak výrazně může FPS ovlivnit herní zážitek, zejména v rychlých a dynamických částech hry. V případě hry Batman: Arkham Trilogy na platformě Nintendo Switch mohou hráči zaznamenat výrazné poklesy FPS, což vedlo k dočasné nehratelnosti hry. Je však pravděpodobné, že v blízké budoucnosti dojde k optimalizacím

Obrázek: nintendo.com