Search
Close this search box.

Nintendo Switch překonává 132 milionů prodaných kusů

S více než 132 miliony prodaných jednotek se Nintendo Switch blíží k překonání rekordu nejprodávanějšího hardwaru společnosti Nintendo.

Nintendo Switch pokořilo další milník

Úspěch konzole Nintendo Switch neustává, když nedávno překročila hranici 132 milionů prodaných jednotek, čímž se stále více přibližuje k rekordnímu prodeji Nintendo DS, které se prodalo 154,02 milionu kusů. Tento úspěch ještě umocňují výborné prodeje nedávno vydaných her, jako je The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom a Pikmin 4, které přispěly k posílení celkových prodejních čísel.

Z finančních výsledků společnosti Nintendo za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2024, které skončilo 30. září, vyplývá, že Switch dosáhl oficiálně 132,46 milionu prodaných jednotek. Tím se dostává blíže k nejprodávanějšímu hardwaru společnosti, Nintendo DS, a ještě blíže k PlayStation 2, který se prodal v přibližně 158 milionech kusů.

Pokud Nintendo nezastaví prodej hardwaru vydáním nové generace konzol, je možné, že Switch dosáhne čísel DS. Vzhledem k tomu, že společnost v únoru minulého roku uvedla, že je v polovině životního cyklu Switch, zdá se, že bude podporovat tuto konzoli i dlouho po vydání nové generace hardwaru.

Obrázek: pixabay.com