Search
Close this search box.

Sony se kvůli obvinění ze zneužívání v prodeji her postaví před britský CAT

Sony Playstation

Pomalu končí celý problém Microsoftu, který koupil Activision, a antimonopolní úřad má na svém seznamu velmi podobnou společnost.

Sony okrádá zákazníky?

V loňském roce byla na společnost Sony podána hromadná žaloba. Důvodem je údajné porušování zákona o hospodářské soutěži. Bylo uvedeno i několik přímých důvodů:

„Společnost Sony má díky kontrole obchodu PlayStation Store téměř monopol na prodej digitálních her a dalšího obsahu. Společnost Sony využívá tohoto dominantního postavení k vynucování přísných smluvních podmínek vůči vývojářům a vydavatelům her…

Tyto podmínky umožňují společnosti Sony určovat ceny digitálních her a herního obsahu a účtovat si 30% provizi z každého nákupu digitálních her a herního obsahu v obchodě PlayStation Store. To vede k nadměrným a nespravedlivým cenám pro spotřebitele za digitální hry a herní obsah. Tyto ceny neodpovídají nákladům společnosti Sony na poskytování těchto služeb zákazníkům.“

Existuje tedy možnost, že pokud by společnost Sony předmětný spor prohrála, zaplatila by hráčům odškodné. Samozřejmě se zatím jedná pouze o možný budoucí scénář, ale je třeba uznat velmi vysokou cenu digitálních her v obchodě PS Store. V porovnání například s novými krabicovými hrami činí rozdíl někdy až 20 eur. Slyšení by mělo proběhnout již 2. června tohoto roku.

Obrázek: playstation.com