Search
Close this search box.

Sony odhalila vlastní přenosnou konzoli

V návaznosti na nedávné odhalení se zdá, že Sony se ponořila do vývoje nového přenosného zařízení, jež nese označení Project Q.

Project Q odhalen

Podrobný pohled na Project Q během nedávného PlayStation Showcase, kde byla veřejnosti představena řada nových her, nám padla do oka zbrusu nová handheld konzole. Nese název Project Q a zdá se, že si nepřeje následovat vzor nastavený platformou Steam Deck. Spíše je to zařízení, které vám umožňuje streamovat hry přímo z vaší PS5 konzole.

Project Q se pyšní schopností adaptivního streamingu až do rozlišení 1080p při 60 snímcích za sekundu, avšak vyžaduje to stálé připojení k internetu. Pokud se zaměříme na fyzické aspekty, první prototypy naznačují, že konzole bude v mnoha směrech podobná PS5 ovladači, s významnou odlišností – 8palcovým dotykovým LCD displejem, který dominuje středu zařízení.

S haptickými spouštěmi pro zpětnou vazbu a dalšími standardními funkcemi přenosných zařízení je Project Q obklopen řadou záhad. Dosud nejsou k dispozici mnohé specifické informace, ale je možné očekávat, že v nadcházejících měsících se dozvíme více.

Obrázek: unsplash.com