Search
Close this search box.

Holstin vás rozhodně nenechá klidným

Holstin, nový indie survival horor, je dílem jediného talentovaného polského vývojáře známého pod pseudonymem Sonka. Co však dělá tuto hru tak výjimečnou?

Holstin vás nenechá klidným

Indie scéna je známá svým bohatým zdrojem kreativity a inovací. Na rozdíl od velkých herních studií mají indie vývojáři často odvahu experimentovat s novými nápady a koncepty. Některé z těchto indie projektů, jako je například Battlebit, dokonce získají pozornost širšího publika. Holstin, vytvořený polským herním vývojářem Sonkou, se snaží přidat k těmto úspěšným titulům. Co však můžeme od této hry očekávat?

Příběhové zasazení hry Holstin

Titul nás vezme do východního Polska v říjnu roku 1992, kde v městečku Jeziorne-Kolonia vypukla záhadná katastrofa. Většina obyvatel se tu proměnila v podivné želatinové kreatury, které bez váhaní útočí na vše živé kolem sebe. Vy jakožto hlavní postava jste dlouho byli zavření ve svém úkrytu a společnost vám dělal člověk jménem Bartek, který s vámi komunikoval skrze rádiovou komunikaci. Jednoho dne se ale Bartek přestal ozývat a aby jste zjistili, co se mu stalo, musíte vyjít ven a začít ho hledat. Ale nebude to žádná procházka růžovou zahradou, jelikož zásob je pomálu a monster není zrovna málo. Navíc monstra nejsou jediný problém, který ve světě číhá.

Gameplay a grafický vizuál

Hra kombinuje tradiční prvky survival hororu s unikátním ovládáním. Přestože se většina hry odehrává z pohledu shora, při střelbě se pohled mění na třetí osobu. Co ale stojí za zmínku je samotný vizuál hry. Grafický styl hry je ručně animovaný pixelart, který vytváří atmosféru napětí a tajemství.

Datum vydání a demo

Ačkoli datum vydání Holstinu zůstává nejasné, vývojář nabízí demo verzi na Steamu, což hráčům umožňuje vyzkoušet základní herní mechaniky. S takovým nadšením a odhodláním, jaké Sonka projevuje, můžeme jen doufat, že Holstin bude dalším úspěšným přírůstkem do světa indie her.

Obrázek: store.steampowered.com

Příspěvek z superparmeni.eu