Search
Close this search box.

Xiaomi 11 Lite NE 5G

Xiaomi 11 Lite NE 5G

Xiaomi 11 Lite NE 5G je zajímavý, superlehký a supertenký telefon střední třídy, v jehož výbavě najdete vše podstatné.

O výkon se stará procesor Snapdragon 778G, který volí mnoho výrobců v této cenové kategorii a není se čemu divit. Bez sebemenších problémů zvládá veškeré denní aktivity a ani populární hry ho nezaskočí. O dostatek místa se postará 128/256 GB interní paměti po boku s 6/8 GB paměti RAM (v závislosti na variantě). Pokud by vám ale interní paměť nestačila, určitě vám přijde vhod slot na microSD kartu.

Xiaomi 11 Lite NE 5G box

Design

Xiaomi 11 Lite NE 5G startPo designové stránce telefon zaujme na první pohled. Jeho matná záda a velký displej zaujímající 85,3% přední strany telefonu si určitě získá pozornost. Ještě příjemněji budete překvapeni v momentu, kdy si telefon vezmete do ruky. Telefon totiž váží pouhých 158 g a je tenký 6,8 mm. Jelikož většina telefonů váží přes 200 g, občas budete mít pocit, že ho v kapse ani nemáte. Xiaomi 11 Lite 5G NE je k dispozici v pěti barevných variantách: zelené, modré, bílé, černé a růžové.

Baterie

Po zmiňovaném designu vás jistě napadne, že telefon takovýchto rozměrů musí mít malou výdrž. V případě Xiaomi 11 Lite NE je ale opak pravdou. Telefon vám totiž bez sebemenších problémů vydrží celý den. A když náhodou zapomenete dát telefon v noci nabíjet, přijde vhod superrychlé 33 W nabíjení, které vytáhne telefon z 0 % na 70 % za půl hodiny.

Displej

XIAOMI logoTelefon má 6,55″ FullHD+ AMOLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz a schopností zobrazit až miliardu barev. Se svítivostí obrazovky 800 nitů se nemusíte obávat zobrazení ani na přímém slunci.

Výbava

Xiaomi 11 Lite NE 5G AndroidTelefon je poháněn populárním androidem 11 s nadstavbou MIUI. Dále zde najdeme Bluetooth 5.1, GPS, Wi-Fi 6, systém Galileo a již v názvu telefonu zmíněné 5G. Nechybí mu ani NFC pro bezkontaktní platby či infraport na ovládání spotřebičů.

Fotoaparáty

Xiaomi 11 Lite NE 5G fotoaparát detailCo se fotoaparátu týče, rozhodně si Xiaomi 11 Lite NE 5G neudělá ostudu. Na zadní straně telefonu najdeme 3 fotoaparáty. Hlavní s rozlišením 64Mpx, ultraširoký objektiv a tele objektiv. Přední selfie kamera má 20Mpx. Ve své cenové kategorii se jedná o lehký nadprůměr, fotky jsou ostré, barevné a rozhodně nezklamou. Za zmínku rozhodně stojí i tele objektiv, který je zároveň makro objektivem. Při troše snahy se z něj dají vykouzlit opravdu solidní snímky až by člověk neřekl, že se jedná o střední cenovou kategorii.

Shrnutí

Xiaomi 11 Lite NE 5G je velmi konkurenceschopný telefon ve své cenové kategorii. Lehká a tenká konstrukce společně s dlouhou výdrží, 5G a solidním fotoaparátem z něj dělá jeden z nejlepších telefonů dané cenové kategorie.

Xiaomi 11 Lite NE 5G balení

Elden Ring láká na nové DLC

Nadcházející DLC Shadow of the Erdtree pro Elden Ring slibuje hlubší ponoření do příběhu a nové lokace. Trailer odhaluje tajemství Miquelly a války, která je zavedla do Země stínů.. Elden

Číst dále »