Tým Vitality vyhrál největší ligu Counter-Strike

Tým Vitality vyhrál největší ligu Counter-Strike

7 října, 2022 0 Od Michal Fortyn

Všechno to začalo ve skupinové fázi. Vitality jí projeli jako nůž máslem a neprohráli ani jeden zápas, zatímco Liquid se ve skupině D pohyboval na hraně vypadnutí. Podařilo se jim prohrát nad tureckým Eternal-Firem a také nad Brazilci z Furie. Nakonec se jim povedlo postoupit do playoff, jelikož porazili americko-ruské Cloud9, kteří skupinu D ovládli.

Team Vitality vyhrál největší ligu

Velkým překvapením skupinové fáze bylo vypadnutí týmů Astralis a NIP. Astralis se podařilo podlehnout Complexity, Heet a v dánském derby neuspěli proti Heroic. Zajímavé je, že pověstná horká hlava Astralis, K0nfig, po turnaji utrpěla zranění. Proslýchá se, že se účastnil pěstního souboje v jednom z Maltských klubů. NIP už delší dobu hledají snipera a v půlce turnaje tuto roli od es3taga převzal hvězdný rifler REZ, z čehož mohl pramenit i neúspěch švédských ninjů.

V mezidobí naši oblíbenci Liquid sváděli náročný boj v playoff. Na rozdíl od Vitality postupovali z třetího místa, takže se účastnili kvalifikační části do čtvrtfinále. Tam se setkali s novou evropskou sestavou týmu Fnatic a po náročném souboji je zdolali 2:1. Díky tomu se ve čtvrtfinále mohli utkat s Mouz, ve kterých hraje i slovenský hráč Frozen, který byl nejlepším hráčem skupiny. Liquid se do zápasu vrhli po hlavě a vyhráli nad německou organizací 2 0. Vitality se ve čtvrtfinále museli postavit ruským Outsiders/Virtus.pro. Po napínavém souboji vyhráli 2:0, ale druhá mapa, kterou byl Dust 2, se dostala do prodloužení.

V semifinále se Liquid setkali s Cloud9, které už jednou porazili. Tentokrát byl zápas mnohem napínavější než ve skupině. I přesto Liquid zvítězili a sebrali C9 finálový spot. Vitality se setkali se svými “francouzskými“ rivaly G2, kteří ve skupinové fází neztratili jedinou mapu. Ovšem proti Vitality naopak ani jednu mapu nesebrali, i když na Infernu k tomu měli sakra blízko. Vedli 15-7, ale Vitality se nedali, dotáhli comeback do vítězného konce a Inferno ovládli 19-16. Díky tomu společně s teamem Liquid postoupili do finále.

Finále proběhlo na všech pěti mapách. Vyhnuli jsme se pouze Nuku a Ancientu. Mapou první bylo Inferno, jakožto výběr týmu Liquid. Přestože je inferno oblíbenou mapou vitality, Liquid na něm zvítězili v poměru 16-7, díky tomu, že lotyšský hráč YEKINDAR na této mapě zazářil a odešel s ratingem 1.59. Po Infernu jsme se přesunuli na Dust 2. Ten byl pravým opakem inferna, Vitality si nenechali nic líbit a mapu si podmanili.

Opět za stavu 16-7, tentokrát ale ne ve prospěch Liquid. Zářili na něm Magisk se ZywOoem. Třetí mapou byla Mirage, ta už byla mnohem zaživnější. Dočkali jsme se dvou overtimů a v tom třetím Liquid nepustili Vitality ke slovu a na nejoblíbenější mapě Counter-striku zvítězili 25-21. Pokud nemáte rádi napínavé mapy, neužili byste si ani Overpass. Ten byl pickem týmu Vitality. Nakonec si na něm výhru zaslouženě připsali, ale opět se dostali do prodloužení. Tentokrát to nebylo tak drastické, jelikož Vitality vyhráli 19-17.

Poslední mapou bylo Vertigo, to už bylo o něco jednoznačnější. Vitality si ho bez problémů podmanili za stavu 16-11 v čele se ZywOoem, ten se díky tomuto zápasu zapsal do historie, a to rovnou třikrát. Stal se totiž nejlepším hráčem celého turnaje, nastřílel 143 killů, čímž stanovil nový rekord v killech za jeden zápas a společně s jeho týmem si odnesl 200 000 $ a postup na BLAST Premier World Final 2022 a IEM Katowice 2023.

Obrázek: seagm.com

Autor: Jerando