Tři díly GTA zřejmě dostanou remaster

Tři díly GTA zřejmě dostanou remaster

18 srpna, 2021 0 Od Martin Havel

Pokud jste si GTA zamilovali v dobách PS2, máme pro vás skvělé zprávy. Dost možná si brzy všechny tři díly této generace zahrajete v moderním kabátku.

Již delší dobu se spekulovalo o tom, že by se mohly vrátit klasické hry ze série Grand Theft Auto. Na intenzitě spekulací přidal také fakt, že Rockstar začal útočit na modifikace původních her GTA a ty tak musely být staženy z oběhu. Další podporu potom informace získala, když se potvrdilo, že Take-Two plánuje na příští rok rovnou tři remastery/remaky již dříve vydaných her.

Nyní server Kotaku potvrzuje, že by se skutečně na této předělávce Vice City, San Andreas a GTA 3 mohlo pracovat. Kotaku sáhl ke svým zdrojům v Rockstaru, aby zjistil, jak se situace má. Podle těchto zdrojů by se přepracovaná GTA Trilogie měla dočkat Unreal Enginu a kombinace staré a nové grafiky. Podle jednoho ze zdrojů hry velmi připomínaly silně modifikované původní hry. Hry se dočkají také přepracovaného uživatelského rozhraní a měly by zůstat věrné svým předlohám.

O přepracované verze by se měla postarat skotská pobočka Rockstar Dundee. Toto studio údajně kromě remasterů pracuje i na portech GTA V pro novou generaci konzolí. Před tím, než ho pořídil Rockstar také pracovalo na Crackdownu či vývoji Master Chief Collection.

Martin Havel

Obrázek: www.gq.com.au