Staňte se majitelem čerpací stanice a začněte vydělávat!

Staňte se majitelem čerpací stanice a začněte vydělávat!

18 prosince, 2022 0 Od Lukáš Stařičný

Kupte si opuštěnou čerpací stanici a obnovte ji zpět do její originální slávy. Renovujte, vylepšujte a rozšiřujte nabízené služby, aby držely krok s požadavky vašich zákazníků. Takto se prezentuje hra pod názvem Gas Station Simulator. Je to opravdu tak? Nebo nám vývojáři slibují, něco na hony vzdálené? Pojďme se na to společně podívat v této drobné, jak já říkám Mini Recenzi.

Recenze Gas Station Simulator

 

„Příběhové intro, kde jedete ve svém autě na Route 66“

Hra samotná začíná celkem příjemným intrem, ve kterém jedete po nejznámější cestě v Americe – možná i na světě – a tou je Route 66. Najednou jedete kolem opuštěné čerpací stanice, která je na prodej a než se nadějete, prodáváte své luxusní auto a kupujete čerpací stanici s názvem Dust Bowl. Díky tomu máte nyní na krku spoustu starostí a to především, jak vydělat peníze a přežít – v tom lepším případě dokonce jak zbohatnout. Příběh samotný a to jak jste do něj hození není nic extra, ale je to lepší, než bodnutí do oka a hození do světa formou většiny jiných simulátorů: „Na tady máš čerpací stanici a starej se“.

Hra samotná vás vše naučí formou jednoduchého příběhu, kdy vám z počátku pomáhá „hodný strýček“, který se tváří, že to dělá, proto, že patříte do rodiny, ale jak už to, tak bývá, tak se z něj později vyklube někdo, kdo na vás chce pořádně vydělat a samozřejmě si nechá vše velmi dobře zaplatit. Vaše první dluhy jsou tedy na světě, a vy, pokud nechcete přijít o svůj holý a bídný život, tak je musíte platit.

„Takto nějak to vypadá úplně na začátku vašeho podnikání“

Na začátku, tak jak to chodí v každém podnikání si musíte vše pracně vybudovat a život samotný vám nic jen tak nedaruje. Začínáte tím, že uklízíte stoletou špínu a spoušť, kterou zub času na čerpací stanici napáchal, takže uklízíte odpadky a harampádí, odhazujete zavazející písek, zametáte nejen podlahu, natíráte zdi, nakupujete regály a zboží, a to vše během běžného provozu, kdy z počátku především tankujete benzín zákazníkům, ale k tomu se později časem přidá i prodej zboží, oprava a nátěr aut, mytí aut a spoustu dalšího. je tedy zde opravdu velká škála možnosti.

Aby vás neustále opakující úkoly nepřestali nudit, tak samozřejmě si můžete najmout i své zaměstnance, kteří práci za vás odvedou. Je potřeba je však hlídat, protože stejně jako běžní lidé i oni mají svoji pracovní dobu, po které když se vyčerpají si musí odpočinout.

„Ukázka toho, jak to může vypadat po poctivě odvedené práci“

Pokud sami chcete alespoň trochu nahlédnout pod pokličku a vyzkoušet si tuto hru zcela ZDARMA, tak nyní máte tu možnost si zahrát takzvaný Early Days, kde si můžete zahrát prvních pár dní na čerpací stanici a zjistit tak, jestli je to ten váš šálek kávy a zda stojí za to utrácet za plnou hru, která se nyní prodává v akci za 12,59€ což je přibližně 300 Kč. Jakmile však akce skončí očekávejte běžnou cenu okolo 17€ (420 Kč).

Hra také příjemně potěší ty jedince, kteří neholdují anglickým jazykem, jelikož je přeložena do češtiny, tedy alespoň co se týká textu. Myslím, že to je to plnohodnotný překlad a vzhledem k tomu, že ve hře není příliš moc dabovaných věcí, tak to bohatě i postačí.

„Tankování paliva vašim zákazníkům se stane nedílnou součástí vašeho každodenního života“

 

Závěrem určitě mohu doporučit hru všem, kteří hledají hru, ve které si mohou na chvíli oddechnout a chtějí tak utéct do virtuálního světa od každodenních starosti v této nelehké a uspěchané doby. Není to však titul, který by zasloužil povznášet do nebes, ale pokud vývojáři, tak jak slibují budou i nadále na této hře pracovat, tak se hra jednou stane velmi příjemným a z mé strany doporučovaným počinem hráčům, kteří milují herní simulátory.

DLC a rozšíření

Vývojáři této hry navíc do hry přidávají i možnost zakoupení dalších rozšiřujících balíčků, které vám hru zase o něco více koření a zpříjemní. Bavíme se například o DLC Bundle, který do hry přidává spoustu nového obsahu a možnost rozšíření čerpací stanice o dílnu a skladiště. Dalším zajímavým rozšířením, který není pro ty nejmenší je DLC Drug Station Bundle, kde, jak už název sám napovídá budete moci vybudovat své drogové impérium a stát se opravdovým gangsterem. Posledním možný rozšiřujícím balíčkem je pak DLC Petrol Food Bundle, ve kterém budete moci na své čerpací stanici organizovat nejrůznější party pro zákazníky.

P.S. Společnost DRAGO entertainment, která má na starosti tuto hru vyvíjí i další podobný simulátor, kde bude moci vést Motel, takže nikoho nepřekvapí, že hra se bude jmenovat Motel Simulator na ni si však budeme muset ještě chvíli počkat.

 

Plusy:
– Příjemná hratelnost
– Příjemná grafika na simulátor
– Velká škála možnosti úprav benzínky
– CZ lokalizace (CZ titulky)

Zápory
– Občas zabugované textury ve hře
– Občas horší optimalizace hry
– V pozdější fázi neustále opakující se úkony a úkoly

 

„Trailer samotné hry Gas Station Simulator“