Search
Close this search box.

Společnost Sony odhalila nejhranější hry roku 2023 na PlayStationu

PlayStation nedávno zveřejnil seznam nejpopulárnějších her roku 2023 pro své konzole PlayStation 5 a PlayStation 4. O které hry se jedná?

PlayStation a seznam nejhranějších her minulého roku

Rok 2023 byl ve světě videoher poměrně bohatý. Společnost Sony proto představila přehled her, které si u hráčů na konzolích PlayStation 5 a PlayStation 4 získaly největší oblibu.

Ze seznamu nejhranějších her roku 2023 vyplývá, že v mnoha regionech, včetně Spojeného království, Irska a některých států střední Evropy, dominovaly oblíbené tituly jako Fortnite, Call of Duty a FIFA 23. Tyto hry si totiž udržují trvalou popularitu v herní komunitě a jsou poměrně častými držáky v Evropě.

V Severní Americe, která zahrnuje Spojené státy a Kanadu, a v Jižní Americe byly herní preference poněkud odlišné. Zde FIFA 23 vystřídala legendární Grand Theft Auto V. V Argentině se mezi nejoblíbenější hry zařadila například hra Rocket League.

Zvláště pozoruhodné jsou rozdíly v herních preferencích v asijském regionu. Ve vybraných asijských zemích, jako jsou Jižní Korea a Japonsko, se na vrchol žebříčku dostaly hry jako Diablo 4Elden Ring, Apex Legends a Genshin Impact.

Více než polovina nejhranějších her roku 2023 byla v nějaké fázi dostupná na PS Plus. Co se týká nejhranější hry na konzolích, Call of Duty: Modern Warfare II získala titul nejhranější hry na PS5 a PS4 v roce 2023.

Obrázek: unsplash.com

Příspěvek z superparmeni.eu

Riot Games ruší hru ve stylu Smash Bros

V herním průmyslu často vidíme, jak úspěch jednoho titulu inspiruje ostatní vývojáře k napodobování a snaze o podobný úspěch. Riot Games nedávno ukončil projekt, který měl konkurovat populární hře ze

Číst dále »