Search
Close this search box.

Společnost Sony chystá PC podporu pro PlayStation VR2

Sony překračuje tradiční hranice mezi konzolí a PC tím, že plánuje podporu PC pro svůj headset PlayStation VR2, otevírající nové horizonty ve světě virtuální reality.

PlayStation VR2 na PC

Japonská společnost Sony se ponořila do rozšíření podpory pro své nejnovější zařízení virtuální reality, PlayStation VR2, zahrnující integraci s PC. Společnost zprávu sdílela prostřednictvím svého oficiálního blogového příspěvku.

PlayStation VR2, původně navržený pro použití výhradně s PlayStation 5, je nyní zkoumán pro potenciální rozšíření do PC prostředí. Tento krok má za cíl nejen rozšířit potenciální uživatelskou základnu zařízení, ale také rozšířit jeho použitelnost mimo ekosystém PS5, přičemž využívá jeho pokročilé funkce a ponořující herní zážitky.

Fyzické připojení PS VR2 k PC by mělo být snadné, vyžadující pouze USB-C. Nicméně, úplná integrace a funkčnost v PC prostředí představuje větší výzvy, zejména s ohledem na kompatibilitu a ovládání ve hrách a aplikacích, které nebyly původně navrženy pro PS VR2.

Sony se soustředí nejen na hardwarovou integraci, ale také na rozšiřování celkového VR ekosystému, aby zahrnoval širší škálu obsahu a zážitků.

Obrázek: playstation.com