Série Pro Evolution Soccer končí, nahradí ji eFootball zdarma

Série Pro Evolution Soccer končí, nahradí ji eFootball zdarma

22 července, 2021 1 Od Martin Havel

Značka spojená dlouhé roky s nejvěrnější simulací fotbalu došla ke svému konci. Jejím duchovním nástupcem ale bude eFootball, který si navíc zahrajete zdarma na všech platformách.

Konami už loňskou absencí nového ročníku série PES mířila k velkým změnám, v jejichž čele měl stát fakt, že hra bude postavená na Unreal Enginu. Nyní se odhaluje, že dojde i k přejmenování značky a změně obchodního modelu. eFootball bude hra, kterou si zahrajete zcela zdarma na všech platformách. Novou identitu fotbalového simulátoru Konami oznámilo s tím, že hra bude dostupná na PC, PS4, PS5, Xboxu One, Xboxu Series X/S a později i na zařízeních iOS a Android. Hrát bude možné na i mezi generacemi konzolí a později i mezi platformami.

Hra zdarma ale nebude kompeltní. Některé režimy a další doplňky do hry si budete muset dokoupit. O které položky konkrétně půjde teprve bude Konami oznamovat. Jedním z korunních klenotů nového eFootball má být Motion Matching, který výrazně připomíná technologii Hyper Motion od EA. „Počínaje Unreal Enginem, který nám umožňuje výrazně přepracovat chování hráčů jsme udělali mnoho úprav, aby vznikl nový engine fotbalové hry, který bude v následujících letech základem eFootballu,“ tvrdí producent Seitaro Kimura. Na eFootball jsme rozhodně dost zvědaví a bude nás zajímat především to, jestli free to play model umožní přístup k režimu, který by měl konkurovat FIFA Ultimate Teamu a zda u něj dojde k většímu přepracování. Právě tam by totiž měl být klíč k úspěchu v boji s konkurencí, která momentálně Konami válcuje.

Martin Havel

Obrázek: videogameschronicle.com