Série Metal Gear slaví 35. výročí

Série Metal Gear slaví 35. výročí

18 července, 2022 3 Od Michal Fortyn

Legendární série Metal Gear, která byla průkopníkem žánru stealth oslavila 35. narozeniny. První díl už vyšel 13.7.1987 pro Počítač MSX.

Populární série Metal Gear slaví

Majitel značky Konami se v rámci 35. výročí rozhodl opět prodávat staré díly série. S největší pravděpodobností myslí 2 díl s podtitulem Sons of Liberty a 3 s podtitulem Snake Eater. Důvodem, proč se do současnosti neobjevily v obchodech, byla nejspíše ta, že byly prošlé licence historických záběrů. Konami totiž už v minulosti slibovalo že budou pracovat na vrácení her do digitální distribuce.

Fanoušci by nejraději, aby série Metal Gear už neměla co dočinění s fiaskem z roku 2018 s názvem Metal Gear Survive. Je alespoň hezké, že si fanoušci vzpomněli, že ta série byla tehdy milovaná a to obzvlášť díky jejímu otci Hideu Kojimovy, který už s výše zmiňovaným Surive neměl co dočinění. Poslední Metal Gear, na kterém Kojima dělal, byl Metal Gear 5: Phantom Pain z roku 2015.

Konami by v rámci 35. výročí mohlo oznámit remake 3. dílu, kde by byl Hideo při vývoji v roli konzultanta. Nechme se překvapit, co studio pro nás vymyslí.

A co vy, hráli jste některý z dílů metal gear? Který díl je váš nejoblíbenější?

Obrázek: konami.com

Příspěvek z superparmeni.eu