Ředitel vývoje Zaklínače 3 opouští CD Projekt Red

Ředitel vývoje Zaklínače 3 opouští CD Projekt Red

6 května, 2021 0 Od GAMERS GENERATION

Vedoucí vývoje třetího Zaklínače Konrad Tomaszkiewicz odchází ze studia CD Projekt Red. Za jeho odchodem stojí údajná šikana na pracovišti. Sám Tomaszkiewicz však cokoliv podobného popírá.

Konrad Tomaszkiewicz stál za vývojem třetího dílu Zaklínače a byl důležitou součástí týmu i u vývoje Cyberpunku 2077. Nyní však CD Projekt Red opouští bez fanfár a konfetů. Zkušený vývojář totiž odchází kvůli obviněním údajného šikanování pracovníků studia. Tato obvinění se nepotvrdila, ale i přesto Tomaszkiewicz na své pozici dobrovolně skončil a omluvil se za veškeré způsobené rozpory. Navzdory tomu, že vyšetřování Tomaszkiewicze očistilo, podle jeho slov cítilo mnoho lidí při práci s ním obavy, nepohodlí a stres.

Tomaszkiewicz v CD Projektu Red pracoval od roku 2007 a za tu dobu se stihl podílet na kompletní zaklínačské sérii. U prvního dílu měl na starosti tvorbu příběhu, v pokračování potom obstarával design questů a v případě zatím posledního dílu měl pod palcem rovnou celý vývoj. Nejde navíc o první odchod z vedoucích pozic v CD Projektu Red. Před měsícem odešel také designer hratelnosti Cyberpunku 2077 Andrzej Zawadzki.

Martin Havel

Obrázek: aroged.com