Search
Close this search box.

Probíhá velká čistka v herních studiích Microsoftu

microsoft

Minulý týden vedl v mnoha herních studiích k propouštění vývojářů. Ale nikde to nebylo tak šílené, jako ve studiích spadající pod Microsoft.

Velká čistka v herních studiích Microsoft

Minulý týden se nesl ve znamení smutku pro mnoho vývojářů, kteří ze dne na den přišli o svou vysněnou práci. Nejvíce se tato vlna propouštění dotkla herních studií patřících pod křídla společnosti Microsoft, kde došlo k rozsáhlým škrtům.

Žádné krabicovky?

Nedávné rozsáhlé škrty v Microsoftu nejvíce zasáhly klíčová odvětví, přičemž jedno z nich se týkalo maloobchodní distribuce her pro Xbox. Konkrétně šlo o tým odpovědný za krabicové verze her, které jsou distribuovány do obchodů po celém světě. Další významnou ztrátou byl tým zákaznické podpory Activision Blizzard, o kterém Jeze Corden ze serveru Windows Central uvedl, že byly tyto týmy prakticky zrušeny. Kromě toho bylo propuštěno také mnoho komunitních manažerů.

S ohledem na to, že Xbox se v celosvětovém měřítku nachází na zadních příčkách v počtu prodaných fyzických kopií, je teoreticky možné, že by mohly krabicové verze her úplně zmizet. Pokud by si však Microsoft přál vytvořit fyzickou kopii nějaké hry v budoucnu, je pravděpodobné, že by na tento úkol najal externí firmu.

Obrázek: unsplash.com

Příspěvek z superparmeni.eu