Search
Close this search box.

Obrovský herní 4K OLED monitor LG UltraGear

LG UltraGear 48GQ900-B hodnocení

Společnost LG Electronics nedávno představila herní monitor 48GQ900-B řady UltraGear, který má 4K rozlišení, 48 palcovou obrazovku s obnovovací frekvencí 120Hz a odezvou 0,1 ms. Je opravdu velký a nabízí výbornou kvalitu obrazu.

4K OLED monitor LG UltraGear sideLG UltraGear 48GQ900-B

Podle výrobce je monitor určený především k moderním konzolím PlayStation 5 a Xbox Series X/S, jakožto náhrada za televizory. Můžete jej samozřejmě připojit také k počítači, což ale asi nedává smysl, pokud byste měli sedět u stolu. Obrazovka má totiž úctyhodných 122 cm. Monitor má široký stříbrný stojan, který ačkoli je velký, není nadměrný vzhledem k displeji. Stojan nelze nastavit, ani pro náklon, což je normální pro monitory této velikosti. Standardní držák monitoru VESA není součástí dodávky, ale jsou podporovány držáky TV na zeď.

Obraz

Monitor má nativní rozlišení 3840 × 2160 pixelů a antireflexní povrch Anti-glare, který brání odleskům. Kontrastní poměr je 1 500 000:1. K zobrazování používá technologii HDR10. Proti bolesti očí a únavě je k dispozici funkce Flicker-free omezující kmitání obrazu. Pro hráče je důležitá kompatibilita s technologiemi Nvidia G-Sync a AMD FreeSync Premium.

Zvuk

LG Ultragear 48GQ900-B má vestavěné reproduktory o výkonu 2 x 20W. Jsou mnohem lepší, než co je typické pro monitor. Kvalita zvuku se ale zhoršuje s rostoucím objemem. Naprosté většině uživatelů to však postačí.

4K OLED monitor LG UltraGear game

Herní grafické uživatelské rozhraní

4K OLED monitor LG UltraGear ovladačHráči mohou použít software On-Screen Display a OnScreen Control ke snadnému přizpůsobení nastavení od úpravy základních možností monitoru až po registraci „uživatelem definovaného klíče“, který může uživatel nastavit jako zkratku. Např. můžete bez instalace samostatného softwaru zobrazit počet snímků za sekundu (FPS) ve hrách.

Konektivita

LG logoMožnosti připojení, to je to, v čem tento monitor vyniká. Video vstup nabízí tři porty HDMI 2.1 a jeden DisplayPort 1.4. To pokrývá všechny možnosti, který si dokážeme představit. Je možné připojit počítač, PlayStation 5, Xbox Series X najednou a pořád ještě budete mít prostor pro další zařízení, např. streamovací tyč nebo 4K TV Box. K dispozici jsou ještě 3 USB 3.0 porty, SPDIF out (Optický Digitální Audio výstup) a sluchátkový výstup jack 3,5 mm se 4 kontakty (zvuk+mikrofon).

Cena a dostupnost

Herní monitor LG Ultragear 48GQ900-B je již dostupný v prodeji a prodává se za ceny kolem 32000 korun.

Hodnocení

Za AVERIA TECH LAB dáváme monitoru 4 hvězdy z 5ti. LG Ultragear 48GQ900-B nabízí opravdu vynikající HDR kvalitu obrazu. Pohyby jsou díky podpoře G-Sync a FreeSync jasné a čisté. Panel má velmi dobrý kontrast a širokou barevnou paletu. Zvuk je dobrý. Konektivita je vskutku ohromující, i když chybí USB-C. Za mínus považujeme absenci držáku na zeď, umístění konektorů vzadu a výchozí nastavení barev. S tím je třeba si nejprve pohrát. Pokud hledáte velký monitor určený pro zábavu, tak jednoznačně ano, na profesionální práci to není, ale ostatně k tomu asi tento monitor ani nebyl vytvořen.

Autoři: Radek Vyškovský & Matouš Paska

4K OLED monitor LG UltraGear back