New Tales from the Borderlands se představují

New Tales from the Borderlands se představují

8 září, 2022 7 Od Michal Fortyn

V roce 2014 vydalo studio Telltale Games společně s Gearboxem jednu z jejich nejoblíbenějších příběhových adventur. Jmenovala se Tales from the Borderlands a rázem se stala velmi oblíbenou mezi hráči. A po téměř 7 letech od poslední epizody dostane svůj sequal s novými postavami a příběhem.

New Tales from the Borderlands se představuje

Je tomu tak, na výstavě PAX West oznámil Gearbox sequal k oblíbené příběhové adventuře s přízviskem NEW. Bude se znova jednat o adventuru, kde budeme mít 3 nové hlavní charaktery, příběh a možné minihry.

Gameplay

Oproti minulému dílu zde nebude značný rozdíl. Hra se skládá po většinou s cutscén, kde občas máte možnost udělat rozhodnutí, nebo uděláte nějakou akci. Je to stejné, jako za dob Telltale Games, jen s vylepšenější grafikou.

Příběh se odehrává po událostech hry Borderlands 3 a točit se bude kolem 3 hlavních postav: Fran, Octavia a Anu. Jejich cesty za splnění svých cílů se spojí a přinesou nám šílený příběh s ještě šílenějšími rozhodnutími. Ale jaká bude mezi postavami dynamika? Pojďme se na ně podívat.

Fran Miscowicz je velice drsná majitelka bistra. Jednou do jejího malého bistra napálí obří laser a místo finančního odškodnění dostane výsměch a návrh na to aby někam. Fran se naštve a vydává se pomstít těm, kteří zničily její pýchu a radost.

Pak je tu Octavio, mladý klučina, který je převážně bavič a vtipálek. Je celkem lehkovážný, ale má velké ambice. Jeho cílem je stát se slavným a bohatým ve svém mladém věku, i když ho prakticky nikdo nezná. A v cestě za touto slávou si nasekal dosti problému. Typický mladý ucho.

Poslední je Octaviova starší sestra Ana, která je jeho pravý opak. Chytrá, obezřetná vědkyně, která má srdce na správně místě. Její cíl je vynalézt zařízení, které zachraňovat životy a ne je brát. To se odráží na její rozhodování, kdy nechce nikoho zabít (což je ve světě Borderlands, docela nemožný).

Ve hře taky jsou i sběratelské sošky, které se dají využít v malé bojové minihře. Tyhle sošky představují všechny hlavní a vedlejší postavy z předchozích Bordelands her, což je hezké gesto.

Hra New Tales from the Borderlands z gameplay záběrů vypadá velmi úchvatně a nádherně a nabízí to, co slibuje. Šílený a zábavný příběh se spoustou zvratů a dojemných momentů. Uvidíme, co přinese finální vydání. Hra vychází 21. října na PC, PS5 a Xbox One.

Obrázek: borderlands.com