Search
Close this search box.

Letošní Gamescom přivítá více než 500 herních studií

gamescom

Letošní rok a s ním spojené menší restrikce okolo koronaviru Covid-19 konečně dovolily konat fyzické herní akce. I u nás jsme se dočkali několika akcí, tou v současnosti nejočekávanější je ale německý Gamescom. Ten sice přišel o několik velkých studií a vydavatelů, i přes to ale nyní organizátoři potvrzují více než 500 herních společností.

Gamescom přivítá více než 500 studií

Mezi největší jména patří nedávno potvrzený Xbox, dále Ubisoft nebo také 2K Games. Můžeme se také těšit na Warner Bros., Segu, Bandai Namco nebo jednotlivá studia jako PUBG Corp., MiHoYo či Humble Games. Nakonec tak může být výstavní centrum Koelnmesse pořádně nabité.

Ani v letošním roce nebude chybět i digitální obsah, a to především ve formě Opening Night Live, kde nejspíše můžeme očekávat několik nových oznámení a především odstartování celé akce. Jak upozorňuje GamesIndustry, Gamescom bude největší herní akcí, které koná fyzický veletrh od roku 2019.

Společně s komunitou i vystavovateli se těšíme na konec srpna, kdy budeme moci konečně zažít unikátní atmosféru Gamescomu živě v Kolíně nad Rýnem. Je ale jasné, že zatímco naše indie, merchandise nebo event arena budou větší a rozmanitější než kdy dříve, několik důležitých partnerů bude letos chybět. To ukazuje jedno: dlouhodobé efekty koronaviru herní průmysl stále neopustily.

„Odklady, zvýšené náklady a nejistota jsou jen některé z mnoha důvodů, proč se někteří vydavatelé a herní studia nemohou na Gamescomu ukázat,“ tvrdí na Twitteru Felix Falk, organizátor Gamescomu .

Zajímavé je, že i když se Blizzard oficiálně Gamescomu vůbec nezúčastní, bude mít svůj stánek právě v rámci merchandise haly.

Obrázek: gamesradar.com