Search
Close this search box.

Hi-Fi Rush si možná na sebe nevydělal

I přes to, že si Hi-Fi Rush získal srdce hráčů a kritiků, tak bohužel finančně takový velký úspěch neměl. Co za tím stojí?

Hi-Fi Rush si možná na sebe nevydělal

Hi-Fi Rush je rytmická hack and slash mlátička, kterou vytvořilo studio Tango Gameworks, zodpovědné za známou hororovou sérii Evil Within. Titul byl představen na akci Xbox & Bethesda Developer Direct na začátku tohoto roku a krátce poté byl vydán na počítačích a konzolích Xbox, kde se stal součástí Game Passu. Kritici i hráči titul velmi chválili, což platí i pro nás a naše dojmy jsou k dispozici na našich stránkách. Nicméně, dobré hodnocení nemusí nutně vést k finančnímu úspěchu.

Finanční fiasko

Bohužel, i přes pozitivní reakce se hře nepodařilo dosáhnout velkých prodejů. Na americkém podcastu Game Mess od skupiny Giant Bomb bylo řečeno, že hry typu Hi-Fi Rush se bohužel neprodávají dobře, přičemž jako hlavní příčinu uvedli slabý marketing a propagaci. Tuto informaci potvrdil i viceprezident marketingu Xboxu Aaron Greenberg, podle něhož je Hi-Fi Rush obrovským zklamáním.

Co však mohlo způsobit tak velký finanční neúspěch? Souhlasíme se skupinou Giant Bomb v tom, že hra neměla dostatečně silnou propagaci, která by uchvátila hráče. Sice bylo několik dní po vydání na sociálních sítích možné vidět různé záběry z gameplaye a vtipné scény, ale to není zase tak výrazná propagace. Giant Bomb v podcastu také zmínilo absenci fyzických kopií, což mohlo být jedním z důvodů nízkého prodeje, zejména co se týká konzolové verze.

Obrázek: xbox.com