Search
Close this search box.

GameStop opouští dlouholetý generální ředitel

Ve spojitosti s uveřejněním nejnovější finanční zprávy došlo ve společnosti GameStop k propuštění prezidenta a generálního ředitele, Matthewa Furlonga.

GameStop opouští dlouholetý CEO

Matthew Furlong, jenž do své pozice nastoupil před téměř dvěma lety, byl odvolán z funkce bez podrobnějšího vysvětlení, přičemž rozhodnutí bylo účinné ihned od 5. června, jak oznámilo představenstvo společnosti.

Toto rozhodnutí následuje po předchozím propuštění finančního ředitele Michaela Recupera v uplynulém roce. Vzhledem k tomu, že Furlong byl propuštěn „bez uvedení důvodu“, bude mu přiznáno několik výhod, které byly ustanoveny v červnu 2021. To zahrnuje šestiměsíční plat, v jehož výši dosahoval ročně 200 000 dolarů, aniž by byly započteny další bonusy. Furlong rovněž rezignoval na své členství v představenstvu GameStop, které se nyní skládá z pěti členů. Podle prohlášení společnosti nebylo jeho odstoupení výsledkem neshod ve vztahu k provozu, politikám nebo praxi společnosti.

Během svého působení ve vedení Furlong navigoval společnost skrz bouřlivé období, v němž se GameStop snažila přizpůsobit se proměňujícímu hernímu průmyslu, investovala do oblastí jako jsou NFT a propouštěla zaměstnance. Přijal svou roli necelých šest měsíců po masivním růstu ceny akcií GameStop, kdy se firma stala takzvanou memovou akcií.

Obrázek: gamestop.com