Search
Close this search box.

Finanční rekord českého esportu: Dynamo Eclot si za vítězství odváží 2 miliony korun

Dynamo Eclot si za vítězství odváží 2 miliony korun

Tipsport Grand Slam zná svého držitele. Odměnu za vítězství v pěti z osmi po sobě jdoucích turnajů série Tipsport MČR CS ve výši 2 miliony korun si odváží tým Dynamo Eclot. Jde o historicky nejvyšší odměnu z esportové soutěže, jaká kdy byla v Česku a na Slovensku vyplacena. Dynamo Eclot triumfem na Tipsport CS Winter potvrzuje, že i letos chce tým bojovat pouze o příčky nejvyšší a získat svůj první titul mistra ČR.

Herní organizace Dynamo Eclot byla založena v roce 2015. O šest let později do ní investoval Petr Dědek, který tým propojil s hokejovým týmem Dynamo Pardubice. Dynamo Eclot v současnosti vede Petr Dědek mladší spolu s Martinem Novotným, zakladatelem organizace. Oba viděli historický úspěch svého týmu přímo ve Vodafone PLAYzone Areně.

„Je nádherné sledovat, jak několikaletá práce nese ovoce. Obrovský dojem na mě udělalo, že hráči udrželi pevné nervy a otočili výsledek v rozhodující mapě, a to, jakou fanouškovskou podporu Dynamo Eclot má. Díky vám všem a nebojte se, teprve se rozjíždím,“ říká Petr Dědek mladší.

Pokračování loňské dominance

Tři zápasy, tři vítězství, každé z nich ve třech mapách poměrem 2:1. Dynamo Eclot ve Vodafone PLAYzone Areně ovládlo první offline turnaj letošní Tipsport MČR CS sezony. Jejich úspěch neznamenal pouze nejvyšší počet kvalifikačních bodů pro postup do brněnského finále, které se odehraje v listopadu, a finanční odměnu 180 000 Kč za vítězství v turnaji. Díky dominantnímu výkonu v loňské sezoně, kdy kromě závěrečného finále ovládli všechny dílčí turnaje, získali hráči Dynama Eclot 2 miliony korun, nejvyšší odměnu v historii českých a slovenských soutěží.

„Naše vítězství v Tipsport Grand Slamu je pro nás nejen obrovský úspěch, ale také potvrzení toho, že soustavná práce, trpělivost a láska k esportu mohou přinést neuvěřitelné výsledky. Jsem hrdý na naše hráče, kteří se neustále zdokonalují, a na naše fanoušky, kteří nás podporují na každém turnaji. Každý trénink, každý turnaj a každý fanoušek nás posunul blíže k tomuto úspěchu a tato výhra je důkazem toho, že s vášnivým týmem a cílevědomostí můžeme dosáhnout i těch největších met. Děkujeme vám za vaši podporu!“ popisuje Martin Novotný, zakladatel a CEO Dynamo Eclot.

Překvapivý vítěz

Tipsport Grand Slam byl představen na začátku roku 2022, kdy agentura PLAYzone oznámila kampaň Revoluce v esportu. Kromě změny formátu turnaje Tipsport MČR CS a výrazného navýšení finanční dotací turnajů byla odhalena také Vodafone PLAYzone Arena – největší esportové centrum v Česku. A právě v jejích prostorech vůbec poprvé některý z týmů dosáhl Tipsport Grand Slamu. V době, kdy byla tato odměna představena, předpokládali analytici, že si pro ni jde jediný tým – SINNERS. Tehdy dominující celek ale svoji roli nepotvrdil a před Dynamem Eclot se musel sklonit i v rozhodujícím finále.

„Jsou to už více než dva roky, kdy jsme týmům a fanouškům oznámili nový formát soutěže. Tehdy jsme si všichni mysleli, že si pro Tipsport Grand Slam jde jediný tým. Dynamo Eclot, ale dokázalo dlouhodobou koncepční prací podávat stabilní výkony a v roce 2023 si pro sebe uzmout neoficiální titul české counter-strikové jedničky. Svoji dominanci sice v památném brněnském finále nedokázali přetavit v titul mistrů ČR a získat Tipsport Grand Slam už na konci loňského roku, druhou šanci už si ale uniknout nenechali. Gratuluji všem, kdo se na tomto obrovském týmovém úspěchu podíleli,“ říká Pavel Kristián z agentury PLAYzone, hlavní organizátor Tipsport MČR CS.

Odplata nechtěného snipera

Poslední turnaj ze série Tipsport MČR CS, který SINNERS ovládli, bylo finále v Brně v listopadu 2022. Od té doby se nezastavitelná síla hříšníků zadrhla. Tehdy jejich dres oblékal sniper David „forsyy“ Bílý, dnes nová posila Dynama Eclot. Ten byl po zisku titulu mistra ČR nahrazen Tomášem „oskar“ Šťastným, který je v této hře historicky nejúspěšnějším českým hráčem. O necelý rok a půl později je to ale David Bílý, který má důvod k radosti. Symbolicky to byl právě on, kdo proti SINNERS ukončil obě vítězné mapy. Jeho trefy znamenaly, že nadvláda Dynama Eclot v českých soutěžích nadále pokračuje.

TZ

steam summer sale 2022 valve

Začaly letní slevy na Steamu

Stejně jako každé léto, i letos je tu opět slevové šílenství Steam Summer Sales 2024. Steam Summer Sales 2024 Připravte si peněženky, budou létat peníze! Jedna z nejočekávanějších slevových akcí

Číst dále »