Search
Close this search box.

Diablo IV a Hogwarts Legacy vedou v letošním roce v prodejích

V první polovině roku bylo v Evropě prodáno 76,1 milionu konzolových a PC her, což je mírný nárůst oproti stejnému období v roce 2022. Největším evropským trhem pro prodej her byla Velká Británie s 15,3 miliony prodaných her, což je nárůst o 5,5 % oproti stejnému období v roce 2022.

Prodeje za první pololetí

V Evropě se videoherní průmysl stále rozvíjí a první polovina roku 2023 to jen potvrdila. Celkový prodej konzolových a PC her dosáhl čísla 76,1 milionu, což je mírné zvýšení v porovnání s tím, co jsme viděli v první polovině roku 2022. Velká Británie si udržela svou pozici jako dominantní hráč na evropském herním trhu. S 15,3 miliony prodaných her v první polovině roku 2023 zaznamenala nárůst o 5,5 % oproti stejnému období v předchozím roce. Následuje Německo s 14 miliony prodaných her (pokles o 11 %) a poté Francie s 11,1 milionu prodejů (nárůst o 8 %).

Hogwarts Legacy je bezpochyby nejprodávanější hrou první poloviny roku v Evropě. Její prodeje jsou o 69 % vyšší než u hry Elden Ring, která byla nejprodávanější hrou v první polovině roku 2022. Diablo 4, které bylo v prodeji jen několik týdnů, když byla tato data počítána, je již třetí nejlepší hrou roku. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom na 4. místě prodalo o 13 % více kopií než Pokémon Legends: Arceus během první poloviny minulého roku.

Obrázek: hogwartslegacy.com

Conor McGregor zamířil do hry Hitman

Agent 47 získává nový cíl k eliminaci. Tentokrát se zaměřuje na jednoho z největších zápasníků MMA, Conora McGregora. Conor McGregor ve hře Hitman Vývojáři z IO Interactive odhalili nový cíl

Číst dále »