Dead Space se vrátí v remaku pro novou generaci konzolí

Dead Space se vrátí v remaku pro novou generaci konzolí

26 července, 2021 0 Od Martin Havel

Dnes již kultovní série herních sci-fi hororů Dead Space se vrací. Potvrdily se dřívejší spekulace a půjde o remake prvního dílu.

Jedna z nejlegendárnějších sci-fi hororových sérií hlásí návrat ve velkém stylu. Hráči na nové generaci konzolí a na PC se totiž mohou těšit na kompletně přepracovanou verzi původního Dead Space. EA konečně potvrzuje již dlouhou dobu spekulovanou informaci.

Na předělávce hororové střílečky budou pracovat vývojáři ze studia Motive, kteří v minulosti pracovali na Star Wars: Squadrons a připsali si spolupráci i na Star Wars Battlefront II. Už nyní se objevují první informace k tomu, jak by měl remake vypadat a velmi důležitým prvkem bude, že bychom se mohli dočkat i některých funkcí, které svého času místo ve hrách nedostaly, protože by nefungovaly. S novými možnostmi je však dost možná zvládnou vývojáři mnohem lépe využitá a přinesou nám tak ještě bohatší zážitek, než v době kdy původní hra vyšla. Doufejme, že půjde o vydařené přepracování a aktualizaci pro nové konzole, která svojí předloze bude dělat čest.

Martin Havel

Obrázek:  cnet.com