Search
Close this search box.

Byla představena nová česká hra od tvůrců známého Hobo: Tough Life

Čeští autoři úspěšného bezdomoveckého simulátoru Hobo: Tough Life ze studia Perun Creative nám představili novou hru, přesněji řečeno půjde o retro střílečku nesoucí název Kvark.

Alternativní 80. léta České republiky

Na této hře spolupracují česká herní studia Latest Past a již zmíněné Perun Creative, které zastupuje spíše pozici poradce a vydavatele. Kvark bude retro střílečka z alternativních osmdesátých let minulého století v České republice. Její děj se má odehrávat v dobře zabezpečeném a rozpadajícím se podzemním komplexu uranového dolu. Ve skutečnosti ale důl není zabezpečen v takové míře, jak se říká, jelikož v něm narazíme na nezvané hosty. Mají něco společného s radioaktivními materiály, na kterých se tam prováděly výzkumy? O jaké výzkumy přesně šlo a proč byl důl zavřen?

I když na to hra vizuálně nejspíše nevypadá, tak běží na moderním Unreal Enginu 5. Vývojáři se totiž rozhodli, že využijí retro grafiku, aby se hra přiblížila hitům jako DOOM, Quake, Wolfenstein a další.

Datum vydání a platformy

Kvark má zamířit nejdříve přibližně na rok do předběžného přístupu na Steam, kde tvůrci hodlají společně s komunitou hru doladit. Poté by mělo dojít i na verze pro platformy PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S a Nintendo Switch. Za jak dlouho hra ovšem zamíří do předběžného přístupu nám prozatím nebylo odhaleno.

Obrázek: playkvark.com