Search
Close this search box.

Američtí hráči League of Legends hodlají stávkovat

League of Legends má jednu z největších e-sportovních scén na celém světě, kde o konkurenci není nouze. Jenže před pár dny se stala nemilá věc.

Američtí hráči League of Legends stávkují

Každý rok se e-sportová aréna stále více rozrůstá, přičemž se otevírá stále více příležitostí pro hráče, kteří se chtějí zapojit. Mezi hry s vybudovanými e-sportovými scénami, s prominentními týmy a unikátními hráči, patří Counter Strike, Valorant, Tekken, Rainbow Six Siege, Rocket Legue a League of Legends. Avšak ne vždy je vše tak slibné, jak se může zdát na první pohled, a právě scéna kolem League of Legends prochází v současnosti méně příjemnou fází.

Stávka

Před několika týdny, Americká hráčská asociace e-sportové scény League of Legends (NALCSPA) zveřejnila na svém Twitter účtu příspěvek obsahující dvoustránkový dokument, informující o incidentu, který se odehrál v předešlém měsíci.

V uvedeném dokumentu se asociace zmiňuje o skutečnosti, že téměř 70 profesionálních hráčů, trenérů a manažerů, kvůli rozpočtovým škrtům ze strany Riot Games, ztratilo ze dne na den své zaměstnání. Přitom na počátku roku Riot Games veřejně deklarovala svůj zájem o neustálé rozšiřování e-sportové scény. Nicméně, zdá se, že tato prohlášení nemusí být v USA úplně v souladu s realitou, zejména pokud se podíváme na druhou ligu (NACL), kde tato „očista“ proběhla. Nejhorší je, že se toto stalo pouhý měsíc před startem letošního letního splitu NACL.

Během tohoto turnaje měli hráči z amatérských a akademických týmů možnost předvést své schopnosti a dovednosti a potenciálně se propracovat do první ligy (LCS). Bohužel, většina z nich musela svůj úsilí předčasně zastavit.

Obrázek: leagueoflegends.com

Příspěvek z superparmeni.eu