Vydání remaku System Shock se blíží

Vydání remaku System Shock se blíží

25 března, 2023 1 Od Michal Fortyn

System Shock je kultovní sci-fi/hororová FPS, jež vznikla v 90.letech. A za pár měsíců se hráči dočkají remaku této klasiky.

System Shock remake nás vrátí zpět do 90. let

Kdybychom se zeptali starších hráčů, která hra je nejikoničtější podle nich, jejich odpovědi by se značně lišily. Například Doom, Command and Conquer nebo Commander Keen jsou některé z titulů, které v minulosti změnily herní průmysl. Nicméně, existuje jedna hra, která měla významný dopad na videoherní historii, System Shock.

Cyberpunková cesta peklem

Příběh hry se odehrává v kyberpunkové budoucnosti roku 2074, kde hráč hraje za zkušeného hackera, který pronikne do počítačové sítě korporace Tri-Optimum. Zde objeví informace o vesmírné těžební stanici jménem Citadel, avšak při svém průniku narazí na supersystém Shodan, který spustí místní softwarovou policii a zatkne hráče. Nicméně řídící pracovník Edward Diego má jiné plány a nabídne hráči protislužbu. Poté se hráč podrobí operaci a ocitne se na Citadele, kde musí přežít a najít cestu ven.

Gameplay

System Shock je kombinací FPS střílečky s RPG prvky. Každý předmět a zbraň v hře má své specifické využití. Hráč má k dispozici omezený inventář, a proto musí pečlivě vybírat, které zbraně si ponechá a které zahodí. Je důležité si uvědomit, že každý druh munice je efektivní proti určitému nepříteli. Také se na každé mapě nachází různé předměty, které lze rozložit a vyměnit za peníze, za které se jde nakoupit munice, lékárničky a různé posilující předměty.

Datum vydání System Shock

Remake System Shocku se na počítačích objeví 30. května tohoto roku na počítačích. Hra bude k dispozici na platformách jako GOG a Steam, kde je k dispozici i krátká demo verze. Navíc pokus si hru předobjednáte, dostanete ještě remastrovaný druhý díl.

Obrázek: store.steampowered.com

Příspěvek z superparmeni.eu