Search
Close this search box.

Ubisoft CEO považuje akvizici Activision Blizzard od Microsoftu za vynikající zprávu

ubisoft hry gamescom

Yves Guillemot, CEO společnosti Ubisoft, komentoval nabídku Microsoftu na převzetí Activision Blizzard a prohlásil, že to potvrzuje rozhodnutí Ubisoftu rozšířit se do mobilního hraní.

Ubisoft vítá akvizici Activision Blizzard

V rámci nedávného rozhovoru s investory byl Guillemot dotázán na svůj pohled na fúzi mezi Microsoftem a Activision Blizzard a na jeho rozhodnutí udržet Ubisoft nezávislým v době, kdy se herní průmysl konsoliduje. Guillemot uvedl, že je to skvělá zpráva, že tato transakce může proběhnout. Podle něj to ukazuje na sílu intelektuálního vlastnictví a naznačuje směr, kterým se průmysl ubírá. V budoucnosti se tak otevírá mnoho příležitostí pro všechny společnosti.

Guillemot dále zdůraznil, že Microsoft považuje mobilní část dohody s Activision za klíčovou. Všechny investice Ubisoftu směřující k posílení jeho pozice na mobilním trhu jsou v souladu s touto strategií. Tyto faktory podle něj přispějí k růstu hodnoty společnosti. Během rozhovoru byly také prezentovány výsledky Ubisoftu za první čtvrtletí, které ukázaly devítiprocentní pokles čistých prodejů oproti předchozímu roku. Přesto Ubisoft plánuje v tomto fiskálním roce uvedení čtyř nových her, včetně hry Rainbow Six Mobile.

Mezi dalšími významnými mobilními tituly, které Ubisoft plánuje uvedení, je také hra Assassin’s Creed: Codename Jade. Tato hra, která nabídne plně otevřený svět a bude se odehrávat v Číně, zahájí svou první uzavřenou betu 3. srpna tohoto roku.

Obrázek: ubisoft.com