Search
Close this search box.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom druhou nejprodávanější hrou

Svět herního průmyslu ovládá nové pokračování slavné série The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Tato ambiciózní hra, která navazuje na úspěšný titul Breath of the Wild, se v krátké době po svém uvedení na Nintendo Switch stala nejprodávanějším titulem minulého měsíce.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom slaví úspěch

Poslední pokračování úspěšné herní série The Legend of Zelda, zvané Tears of the Kingdom, představuje ambiciózní nástupce hry Breath of the Wild z roku 2017. Tento titul, který si po dlouhém očekávání našel cestu na platformu Nintendo Switch minulý měsíc, okamžitě zaujal hráče po celém světě. Podle nejnovějších informací, které přinesla skupina videoherních analytiků z Circany, se Tears of the Kingdom stala nejprodávanější hrou minulého měsíce.

Ještě impozantnější je skutečnost, že tento titul již v současnosti zaujímá druhou příčku v prodejnosti pro rok 2023, hned za velmi oblíbenou hrou Hogwarts Legacy.

Výkonný ředitel Circany, Mat Piscatella, přitom zdůraznil, že tyto prodejní údaje nereflektují digitální prodeje hry – zahrnuty byly pouze fyzické kusy. To, že se Tears of the Kingdom vyšplhala na druhou příčku v prodejnosti roku 2023 pouze na základě fyzických prodejů, svědčí o tom, že se jedná o mimořádně úspěšný titul. V budoucnu, kdy se k těmto číslům připočtou ještě digitální prodeje, existuje velká pravděpodobnost, že by se Tears of the Kingdom mohla stát nejprodávanější hrou roku 2023.

Obrázek: nintendo.com