Tencent kupuje Sumo Digital, autory Sackboye či Hood: Outlaws & Legends

Tencent kupuje Sumo Digital, autory Sackboye či Hood: Outlaws & Legends

20 července, 2021 0 Od Martin Havel

Sumo Digital má nového majitele. Čínská společnost Tencent se rozhodla stáhnout si autory Sackboye, Crackdownu či Hood: Outlaws & Legends pod svá křídla.

Čínský gigant zábavního průmyslu Tencent opět rozšiřuje své portfolio firem, které pod něj spadají. Tentokrát se společnosti podařilo získat britské vývojáře Sumo Digital, jejichž práci jsme mohli pozorovat na spoustě větších i menších titulů posledních let. Vyznamenali se především volným navázáním na sérii Little Big Planet v podobě dobrodružství hadrového panáčka Sackboye v Sackboy: A Big Adventure.

Tencent se při akvizici plácnul pořádně přes kapsu za vývojáře zaplatil kolem 1,3 miliardy dolarů a navázal tak na EA, které si za podobnou částku nedávnu přivlastnilo také britské Codemasters. Ani zde Tencent zřejmě neplánuje končit. Hodně se v posledních dnech spekuluje také o tom, že by mohl odkoupit Crytek. Autory série Crysis a enginu CryEngine.

Není-li vám jméno Tencent tolik povědomé, zřejmě bude stačit zmínit, že jde o mateřskou společnost řady herních společností, která v posledních letech investovala do spousty vývonářských studií a vydavatelů. Mezi ty největší, která jsou spojená s čínskou společností můžeme zmínit například Riot Games, podíl 40 % v Epic Games nebo třeba menšinové podíly v Dontnod Entertainment, Activision Blizzard či Paradox Interactive.

Martin Havel

Obrázek: nme.com