Sony představilo nový headset PSVR2

Sony představilo nový headset PSVR2

27 února, 2022 0 Od Martin Havel

Nová virtuální realita od Sony se konečně detailněji představila veřejnosti.

Sony oficiálně představilo svoji připravovanou druhou generaci headsetu pro virtuální realitu. PSVR2 měla dle tvrzení společnosti za cíl být atraktivní a zároveň klást velký důraz na kvalitní ergonomické zpracování, kterému se ostatně výrobce věnoval v rozšířeném testování a nový headset by tak měl mezi hlavní prvky jednoznačně řadit pohodlnost. S ní souvisí i snaha dosáhnout optimálního vybalancování váhy a nastavitelnosti co se týče velikosti.

Tešit se můžeme také například na odezvu samotného headsetu, která ještě není přesně specifikovaná, ale v zásadě to znamená, že při nejmenším v nějaké míře bude nabízet funkce, které bychom mohli znát třeba z ovladače Dualsense. Na to, co přesně to bude si ale musíme ještě chvíli počkat. Nápovědou, dle které můžeme tipovat vibrace  je, že by v headsetu měly být umístěné malé motorky, které právě v běžných ovladačích také tuto funkci plní. Zapomínat rozhodně nesmíme také na podporu 4K HDR, zlepšené sledování pohybu nebo připojení prostřednictvím jediného kabelu.

Sony zatím stále nepřišlo s datem uvedení headsetu na trh, ale dev kity jsou již v rukách vývojářů pracujících na nových hrách a dá se tak očekávat, že PSVR2 bude k dispozici možná už letos, nebo příští rok.

Obrázek: uploadVR.com